Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > AHC Volby do PS 2013

 o Navštíveno 16462x o
o 03.10.2013, 08:05 | Yawor
Jen tak pro zajímavost - pokud jste ochotni se veřejně podělit o to, komu dáte svůj hlas :

Hlasovátko tu :

[ Link ]

případně QR

foto k příspěvku  od Yawor



o 03.10.2013, 08:06 | Yawor
začnu klikem a mou volbou :

2. Svobodní
o 03.10.2013, 08:14 | Davados
klik mi z telefonu nejde.taky 2. svobodni
o 03.10.2013, 08:18 | Cenda
určitě ne žádnou ze stávajících stran. Ještě si to prostuduju, zatím ANO 2011.
o 03.10.2013, 08:30 | HIGHTOWER
Musí se zakliknou ne na čtverečku ale až za názvem strany.
o 03.10.2013, 08:34 | Pavel 528
2.
jen mi sere,ze se tam asi realne nedostanou....
vse ostatni hrozna zumpa
o 03.10.2013, 09:13 | Zdenek (A)
Svobodni!
Mam stejny pocit, jako Pywoj. Skoda, ze nejsou vubec videt. Maji slusne web stranky, obcas nekde udelaji tzv. "kontaktni kampan", ale jinak neexistuji. Nezminuji je zadna media, ani ta, co si hraji na pravicova. Takze to asi bude v troube, ale stejne jim to hodim...
o 03.10.2013, 09:18 | AR
No a když už se tu řeší ty volby...jak je to s volebním průkazem? Dá se ještě teď vyřídit nějak na dálku?
o 03.10.2013, 09:28 | HIGHTOWER
AR - má, stíháš

[ Link ]
o 03.10.2013, 09:31 | Davados
HT dik uz kliknuto :)
o 03.10.2013, 09:53 | EFCA
Petr Mach včera v Událostech, komentářích:

[ Link ]
o 03.10.2013, 09:57 | Mr.Scully
2. Svobodní, absolutně bez váhání. Žádná jiná strana se jim programově neblíží ani po kotníky...
o 03.10.2013, 10:00 | Kamil
Svobodní
o 03.10.2013, 10:07 | DaveX
Romská demokratická strana? To si dělají prdel?
o 03.10.2013, 10:10 | mrazik
Svobodní mají sympatický program, ale bohužel šance že přelezou 5% hranici je nulová a některé jejich návrhy jsou spíše populistické. Takže pokud bych měl zvolit ze stran, které mají reálnou šanci se dostat do parlamentu, pak zvolím ANO - je to pro mě nejmenší zlo.
o 03.10.2013, 10:11 | Harryp
Čím více hlasů dáte Svobodným, kteří se tam pravděpodobně nedostanou, tím více budete překvapeni konečným počtem mandátů :-)
o 03.10.2013, 10:21 | Kamil
mrazík - už odmítám volit "větší" stranu jen kvůli tomu, že to je "nejmenší zlo".
o 03.10.2013, 10:27 | Mr.Scully
Taky nebudu volit menší zlo znova a znova. Radši budu mít čisté svědomí, že jsem zvolil podle sebe, než abych se styděl za menší zlo.

O menším zlu mluví hlavně ti, kteří si přejí, aby se znova zakonzervoval parlament stejnými stranami, jako jsou tam teď. A bude to do nekonečna, ODS, ČSSD, ODS, ČSSD, ODS+TOP, ČSSD+KSČ, ODS, ČSSD.
o 03.10.2013, 10:30 | gizmi
Tak to je sranda!!!! Zatim to vypada uplne stejne jako na Honda-clubu :D A co me na tom bavi nejvice? Ze jeste nedavno byla na obou forech zlodejska banda ODS nejvice podporovanou stranou a kazdy se semnou hadal, jak je to jedina mozna volba :D :D A hned v zastupu CSSD a TOPka .... a nahle ..... ani stek od psa :D :D :D copak se stalo s nejuzasnejsima stranama, bez kterych to nejde? :D
o 03.10.2013, 10:34 | mrazik | Upraveno: 2013-10-03 10:39:50
Mr.Scully ja nechci zakonzervovani soucasneho stavu, sere me neskutecne, ale chci zvolit stranu, ktera ma realnou sanci se do parlamentu dostat a neco zmenit. Nehazej vsechny na jednu hromadu. Jak jsem psal Svobodni maji v mnoha ohledech zajimavy program, ale v mnoha zase populisticky.
A pokud si pozorne prectes muj predchozi prispevek, pak nejsem pevne rozhodnuty a treba je nakonec volit budu. Nic neni nemozne.
o 03.10.2013, 10:36 | .mycTD
Svobodni mi pripadnou jako sympaticky vysirac* v opozici, ve vlade si uprimne ten jejich program predstavit nedovedu. Takze ted mi prijde nejvhodnejsi doba k jejich volbe, proste je potlacit pres tech 5% a pak at se ukazou.
o 03.10.2013, 10:42 | Pekys
Je to uplně jedno kdo tam bude. Buď se to rozdá, nebo rozkrade, nebo oboje dohromady. Každá vláda je populistická, a v každý vládě se najde prase, kterýmu nestačí jen chrochtat, ale bude u toho i mlaskat.

Někoho hodím, ale ani ještě nevím koho, určitě někoho zprava.
o 03.10.2013, 10:43 | Yawor
přesně jako Kamil a harryp...
o 03.10.2013, 10:44 | mikevr6
Svobodní,kéž by dostali šanci nové strany......
o 03.10.2013, 10:48 | Harryp
gizmi: Já jsem celkem rád, že u lidí už není ani TOP09 (Kalouska a jeho mnoho kroků co provedl fakt totálně nemusím) to co byla dříve (zejména tedy v online komunitách)
o 03.10.2013, 11:20 | Pekys
mikevr6: šance nové strany? Myslíš třeba něco jako VV v minulých volbách?

Nic proti nim, na rovinu o nich ted slyším poprvé, jen bych si jejich program moc neidealizoval.
o 03.10.2013, 11:37 | Tuner#2
Svobodní? Vůbec neznám :-/ Pravda stavím a nemám čas a zprávy jsme si doma zakázali celá rodina pro zlepšení rodinné pohody a kupodivu to funguje. Tak nějak se klaním na stanu těch co nepůjdou, neb jsem znechucen a už jsem za ty leta nabyl dojmu, že ať tam bude kdokoliv, tak to vždy bude prospěchář pro sebe a ne pro lidi... Možná se ze mě brzo stal skeptik, ale po tom co jsem vždy volil velkou pravici, tak teď nevím...
o 03.10.2013, 11:50 | HIGHTOWER
Kdo slyší o svobodných poprvé, tak asi v minulosti moc pol strany ani před volbami nesledoval, jsou už dlouho.

A jedno je volební program, tam si každý může nablejt co chce, stejně to pak jsou velké kompromisy a z programu je hadr. VV byli podnikatelský, ANO kdo ví, i když Bárta nesahá finančně Babišovi ani po kotníky, a hodně se vždy píše, ať tam jsou lidi, co prachy nepotřebují, to jen k zamyšlení. Volební průzkumy jsou na nic, stejně je to pak dost jinak.
o 03.10.2013, 12:55 | Mr.Scully
VV byl čistě podnikatelský záměr, stejně jako Babiš, který se tu sere s řepkou olejnou a nemá ponětí, že existuje něco jako minimální mzda, natož jaká by asi měla být.

Svobodní jsou normálně regulérní strana, kde jsou lidé voleni demokraticky všemi členy v primárkách a nikoliv podle toho, kdo je jakej zpěvák a podobně. A je to jediná pravicová strana současnosti, takže stejně nemám na výběr.
o 03.10.2013, 13:16 | nome
Ty kraso kouknu na seznam a u cisla 7 se musim smat

jinak i kdyz nesnasim Kalouska tak asi bych to videl v tehle sferach, Svobodni sice super ale strana co bude mit par procent toho moc nezmeni .... bohuzel
o 03.10.2013, 13:18 | mr.brain
Volím 2... Volím je dlouhodobě a budu i dál.

ANO určitě ne, mohl bych pak zabalit půlku svých aktivit pokud by se Babišovi povedlo to co by rád... Bohužel spolu se mnou by skončila další spousta lidí :( Málokdo si uvědomuje, že české zemědělství není jen agrární komora Veleba a Babišův Agrofert.
o 03.10.2013, 13:55 | kozlustechnykus
2
Ze soucasnych stran rozhodne nikoho.
o 03.10.2013, 14:02 | mikevr6
No ikdyz se asi nedostanou pres 5% tak jsou pro mne jedinou volitelnou stranou a kdyz by se plno lidi co nechcou jit volit rozhoupalo k tomu hodit tam prece jenom ten listek jim tak by to snad rozcerilo stojate vody ceske politicke sceny.
o 03.10.2013, 14:11 | kozlustechnykus
Presne. Pokud je nikdo nebude volit, protoze "prece nemaji sanci se tam dostat", tak se tam vazne nedostane nikdo a nikdy.
o 03.10.2013, 14:19 | Yawor
já věřím že se přes 5% dostanou ;-)
o 03.10.2013, 14:36 | HIGHTOWER
2002 - ČSSD
2006 - ČSSD
2010 - SPOZ
2013 - zatím nevím, rozhodně ne ODS, KSČM, ČSSD, TOP09, ÚSVIT, BOBOsrandu, LIDOVCE, SPOZ, SZ...
o 03.10.2013, 14:56 | tykeev
musím se přiznat, že jsem si detailně pročetl program i veškeré otázky a odpovědi na stránkách Svobodných a s drtivou většinou musím naprosto souhlasit.

Rád jim dám hlas a můžu jen doufat, že takových bude víc...
o 03.10.2013, 14:59 | Ravo | Upraveno: 2013-10-03 15:00:57
Nejhorší je, když se nějáká malá mladá strana s netradičním přístupem (rozuměj plná ideálů dělat něco pro lidi a ne jen pro sebe) dostane do politiky, tak ji ti staří osvědčení matadoři kterých je v té žumpě (nechci říct rybník) drtivá většina okamžitě semelou - buď je zdiskreditují a udělají z nich idioty (média jsou mocná a zástupci malých stran nezkušení a neznalí všech křiváren co se dějí pod pokličkou) nebo je ohnou na svoji stranu a udělají z nich svoje poskoky a loutky, kterým dají trošku "líznout". Sám nevím jak bych se zachoval a kde bych skončil na jejich místě, nebude to vůbec sranda....Tak či tak obdivuji lidi co do toho s ideály jdou a proto to některé malé hodím, aby se už konečně přes těch 5% dostala a pak budu sledovat, jestli dopadnou prvním nebo druhým způsobem...nebo mě překvapí a bude způsob třetí a povede se jim obrodit politiku (což bych byl nejradši)
o 03.10.2013, 15:11 | nome
malej návod

foto k příspěvku  od nome

o 03.10.2013, 15:15 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-03 15:21:28
ono tady nejde ani úplně jen o těch 5%, ono tuším při zisku 3,5%? strana dostává pak státní dotace na fungování strany, tím může pak být silnější v dalších volbách a už se může přes těch 5% dostat v pohodě. Takže nedat své straně jen proto, že se tam nedostane, nebude mít "asi" přes 5%, je nerozumné... A jak vidno - VV např., tak je třeba politickou stranu vytvářet, vyvíjet, stavět od základů a ne ji rovnou poslat do jámy lvové a rvi se jak chceš a běda ti, když prohraješ ten boj.

Stále nechápu, jak někdo může volit TOP 09 s tím, že volí Karla, když je to prostě projekt Míry a volí prostě Míru, který tahá za nitky na jejichž konci je spící Karel. Přirovnávám to k VV (VV - podnikatelský projekt, TOP 09 - politický projekt, oboje jde vydělat, vydělat a jen vydělat), lidi skočili na špek Radkovi a jeho nitky tahal Vítek...
o 03.10.2013, 15:22 | Mr.Scully
HIGHTOWER - přesně tak, je třeba vyrůst od začátků mít těch 1.5%, pak 3%, získat nějaký prachy, možnost dovolit si billboardy atd....

Já přímo ve Svobodných jsem (členem), takže sleduju, jak to funguje a je to boj o každou korunu, kterou dávají členové... prakticky žádný sponzoring, když jednou za čas přijde desítka od soukromé osoby, tak je skoro oslava :-) Letáky rozdávají členové, billboard si někdo píchne na vlastní zahradě atd. Tohle je prostě boj na té nejnižší úrovni, od píky. Není to jako že přijde člověk, kterej má sto miliard a najednou si "koupí" deset procent voličů megabillboardama.

Jinak já asi nejsem typický český volič, já i naprosto drtivá většina lidí v mém okolí (myšleno tak 90+ procent rodiny, přátel i kolegů) jsme pravicově zaměření a v podstatě všichni zvažují Svobodné, ale minimálně půlka z lidí právě říká, že se bojí, že hlas propadne a radši to podesáté hodí nějaké parlamentní straně (= Kuba menším zlem než Sobotka) a já je přesvědčuju, ať hlasujou podle svědomí a ne podle nějakých průzkumů... kdyby neexistovaly průzkumy a každý skutečně vybral stranu podle sebe, tak je situace v parlamentu naprosto jiná.
o 03.10.2013, 15:41 | HIGHTOWER
spíš jsem měl na mysli, umět z komunální politiky jednat, jak to funguje a ne že si Radek myslel, že vnitro je jen o policii a pak byl v pasti... apod.
o 03.10.2013, 15:49 | Mr.Scully
Z komunální politiky je to ideální, ale i do komunální politiky se kandiduje často stranicky a zase vítězí provařené strany. Teda kromě vesnic, tam se samozřejmě lidi znají a volí podle osobnosti (případně toho, kdo se jediný odváží to dělat :-))
o 04.10.2013, 09:52 | mikevr6
Mr.Scully:jestli chcete poslete mi par volebnich plachet nebo plakatu,mam objekt primo na rusne hlavni ceste a rad to vystavim.
o 04.10.2013, 10:02 | Mr.Scully
mikevr6 - dneska jsou Svobodní shodou okolností v Ostravě na Masarykově náměstí (asi celý den 10-18 hodin), tak ideálně domluvit přímo s nimi nebo prosím pošli e-mail přímo na volebního manažera Petra Pořízka (porizek@svobodni.cz). Bohužel netuším, kdo je krajským manažerem v Ostravě (což je asi hlavní kontaktní osoba, která by to zařídila), jsem Plzeňák :-( Každopádně super, že ses nabídnul.
o 04.10.2013, 10:42 | Yawor
stejně je zvláštní, že preference u lidí v mém okolí jsou diametrálně odlišné od všech možných výzkumů preferencí. A tím nemyslím jednotky nebo desítky procent, ale strany, které jsou na hranici volitelnosti v průzkumech, by téměř ovládly sněmovnu a opačně.
o 04.10.2013, 10:46 | nome | Upraveno: 2013-10-04 10:49:10
zajdi někam do menších měst a vesnic nebo do klubu důchodců a uvidíš kde se bere ta volební síla pro červeno oranžové, logicky si člověk vybírá známe na "podobné vlně" ať se jedná o cokoliv

Každopádně si myslím že po těchto volbách to tady začne bejt těžkej průser pokud to tady oranžovo zčervená a šéfovat tomu bude ten strejda z vysočiny.

Bohužel většina těch co Zemana nesnáší nebo miluje netuší jak moc chytrj a vypočítavej tenhle strejda je
o 04.10.2013, 11:24 | HIGHTOWER
Yawor: A o tom to je, však i tady lidi říkají, že dají hlas raději straně, která má šanci či spíše jistotu se tam dostat. Průzkumy jsou o ničem, navíc je v nich vždy plno volných % nerozhodnutých voličů.
o 04.10.2013, 11:47 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
asi ANO2011
o 04.10.2013, 17:29 | jzxr
SSO
o 04.10.2013, 18:21 | masinka
Kdo to myslí s naší zemí vážně a chvíli popřemýšlí, tak musí zvolit Svobodné. Myslím, že nás u voleb čeká jedno veliké překvapení, protože lidé si už uvědomují, že dát hlas malé straně neznamená, že by ten hlas propadl. Propadnuté hlasy z minulých voleb jsou hlasy pro ODS a TOP09, kteří udělali přesný opak, než má pravicová strana dělat.
o 04.10.2013, 19:10 | Crimson
2
o 04.10.2013, 20:48 | Rajdlos
Svobodní nebo ANO.
o 05.10.2013, 07:40 | Francouz
Volím Karla :o)
o 05.10.2013, 10:53 | Mr.Scully
Masakr. Neparlamentní strana, kterou média vcelku okázale ignorují (a preferují Bobošíkovou a podobné nesmysly), má u AHC klubu 52%. Že by se přeci jen blýskalo na lepší časy?
o 05.10.2013, 11:44 | Yawor
Mr.Scully - právě na to jsem narážel v 10:42. Cca 150 hlasů zde na foru už by alespoň přibližně mělo kopírovat preference lidí dle agentur do cca 40 let. A přesto... ;)
o 05.10.2013, 11:44 | Pavel 528
zrovna jsem neco podobnyho chtel napsat,tak bylo by fajn,kdyby se to alespon v desetinovem meritku povedlo i do parlamentu....ale to je zbozne prani...
o 05.10.2013, 12:16 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M) | Upraveno: 2013-10-05 12:17:29
Ten jeden hlas pro ODS je urcite od pywoje, ten je volil i na autoshow pri slosovani :-D

A do tech 40ti se jeste tesne vejde :-D
o 05.10.2013, 12:20 | Pavel 528
o]]
tak jeste minule volby jsem ODS volil a to 20let,nicmene uz prve jsem vahal,dnes uz urcite vahat nebudu a volim Svobodne...
o 07.10.2013, 15:23 | Conan
2. SSO
o 07.10.2013, 20:10 | SilverGhost
Poraďte mi nějakou pravicovou stranu, mě přijdou všechny spíš levicové.
Trošku mi to připomíná jeden starej vtip:

Koho budeš volit?
Komunisty.
To vím, ale z které strany?

Fakt nevím, koho volit, nikdo mě vyloženě nezaujal, snad jen ti Svobodní, ale tam mám trošku pocit, že když ten hlas zahodím, bude to mít stejný efekt, protože se tam stejně asi nedostanou.
o 07.10.2013, 20:44 | petrcorrado
já bych řekl, že hlas spíš zahodíš když ho dáš někomu z důvodu typu: aspoň se dostane do PS. Taky tyto volby budu volit novou stranu. Pokud bych volil cokoliv jiného, potvrdím tím spokojenost se současným stavem. A to teda ne!!!!!
o 07.10.2013, 21:48 | Mr.Scully | Upraveno: 2013-10-07 21:48:25
SilverGhost - Svobodní jsou jediná pravicová strana, o které vím. Středopravicový je byznys Babiše, kmotrovská ODS a pošuk Bobo, jinak snad nikdo. Vlastně teoreticky Kalousek, ale tam opravdu jen teoreticky.

O zahazování hlasů a volení menšího zla se mluví už léta a stejně lidi volí jak ovce menší zlo... pojďme to jednou zkusit a hodit ten hlas. I kdyby "propadl", tak třeba dostanou tři procenta a miliony do příštích voleb, to je obrovská pomoc.
o 08.10.2013, 00:44 | Proffesor_W
CSSD, Babis, Komunisti, Top 09 a ODS. Toto slozeni bezpochyby zarucuje skvelou perspektivni budoucnost teto zeme. Na to, ze prazdny hlavy budou neustale dokola volit tu samou bandu kretenu jako vzdycky, jsem si tak nejak zvykl. Ale 13% aktualne pro Babise? To jako fakt?
o 08.10.2013, 09:01 | Mr.Scully
Btw. malé srovnání:

Odpovědi Macha (Svobodní):
[ Link ]

Odpovědi Mládka (ČSSD):
[ Link ]

Nemůžu si pomoct, ale u Macha jsem se identifikoval úplně se vším. Mládek, který říká, že uzákonit trvale vyrovnaný rozpočet (jako má Švýcarsko) nebo nabízet nadstandard ve zdravotnictví, je kravina, nebo že se nám v době celoevropské krize a zadlužení vyplatí přijmout euro - mi přijde lehce ekonomicky neinteligentní, decentně řečeno.
o 08.10.2013, 10:35 | .mycTD
hlavne u Macha ctu konkretni odpovedi na konkretni otazky, zatimco u Mladka mam pocit, ze ani absence tech tucnych odstavcu by smysl* celeho textu moc nenarusila.
o 08.10.2013, 10:38 | Yawor
a pokud se chcete při úterku pozvracet, pak shlédněte toto :

[ Link ]
o 08.10.2013, 11:06 | All
Podobně úchvatná věc: [ Link ]

Taky to vidím na SSO. Až tak, že jsem si od nich koupil magnetky na auto a taky si je tam dám.
o 08.10.2013, 11:16 | Mr.Scully
.mycTD - přesně to mě napadlo taky. ČSSD má odjakživa založený program na negaci, prostě říkat "ostatní to dělají hrozně, stát je zdevastovaný a my to určitě uděláme líp... a to tak, že ještě nevíme přesně, ale možná tohle, možná tamto a radši se nás už neptejte".
o 08.10.2013, 11:22 | J-T. (P)
Yawor: Mě děsí ty komentáře v diskuzi jak s nimi i mladí souhlasí. Pochopil bych snad i tu ČSSD, ale komunisty?
o 08.10.2013, 11:40 | Yawor
J-T. Tak ono je většinové čtenářstvo Novinek levicově založeno, ale tohle spíš vypadá na to, že klub mladých komunistů dostal befelem příkaz - Hele, je o nás článek, tak šup ať má pozitivní hodnocení... Každopádně je to smutné čtení
o 14.10.2013, 11:17 | Kamil
Fajn čtení [ Link ]
o 14.10.2013, 12:44 | clown
hlasovani normalne mobilne proslo .. :)

o 14.10.2013, 12:46 | Zdenek (A)
Kamil: Peknej rozhovor! Dalsi argument pro presvedcovani pribuzenstva, proc nevolit prime ani zakuklene komance nebo "politicke podnikatele"!
o 14.10.2013, 12:49 | Mr.Scully
Petr Mach je borec, párkrát jsem s ním mluvil mezi čtyřma očima a málokdo dokáže tak dobře a konkrétně argumentovat a zároveň pečlivě vyslechnout oponenta a reagovat bez emocí.

Blbé je akorát to, že český vidlácký národ vychovaný Bleskem a TV Nova daleko víc slyší na to, když někdo zaplatí obrovskej billboard nebo zařve v televizi "je tu bordel a všichni jsou debilové"...
o 14.10.2013, 13:26 | Pavel 528
njn,tak uvidime za 14dni...
je v hajzlu,ze fakt v jakykoliv TV nemelou jinych stranach,nez o ty sebrance co tam je ted a maximalne o japoncikovi,reklame na rostlinny olej a a hnuti NE...
o 14.10.2013, 14:05 | Mr.Scully
Prakticky veškeré výsledky voleb jsou dány tím, kdo si koupí víc billboardů a osloví v médiích větší stádo. Někdy bych si přál, aby lidi skutečně volili naprosto čistě podle programů a lidí, ale to se nikdy nestane.

Koneckonců kromě prověřených stran se do sněmovny dostali (nebo mají šanci dostat) jen kdysi Zelení (když se kráva Jacques s křikem vyválela před kamerami), podnikatelský plán Bárty, podnikatelský plán Babiše a Okamura, který kromě zafinancování tisíců billboardů má prazvláštní schopnost se vyjádřit a rozumět všemu, co na tomto světě existuje a uspořádat k tomu tiskovku, i kdyby to byl problém přemnožení mandelinky.

Jak potom ta politika má vypadat...
o 14.10.2013, 14:50 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-14 14:52:21
Těžké, když se takto ODS, ČSSD a KSČM zakopali:

Byli to poslanci ODS, ČSSD a KSČM, kteří prosadili vysílací zákon (Zákon o rozhlasovém a televizním vysílání) s povinností informovat o politických stranách podle jejich „postavení v politickém a společenském životě“, nikoli podle programu nebo skutečného stavu země. Zákon platí pro tzv. veřejnoprávní provozovatele vysílání (ČT, Čro) stejně jako pro provozovatele vysílání s licencí (TV Nova, TV Prima, soukromá rádia).

Byli to poslanci ODS, ČSSD, KSČM a KDU-ČSL, kteří uzákonili Kodex České televize (Zákon o České televizi). Z Kodexu ČT vyplývá povinnost novinářů informovat o politických stranách podle výsledků voleb, a to tak, aby prostor vítězných a opozičních parlamentních stran byl vyrovnaný. Podle tohoto zákona v České republice neparlamentní opozice neexistuje.

Porušení Kodexu ČT je podle zákona považováno za porušení pracovní kázně novináře a je současně důvodem pro odvolání generálního ředitele České televize.

[ Link ]
o 14.10.2013, 18:54 | Yawor
Tak tohle jsem nevěděl a je to poměrně slušnej humus...
o 14.10.2013, 21:36 | Yawor
taky zajímací - [ Link ]
o 14.10.2013, 22:51 | Pavel 528
taky pekny a dnes jak byl na CT24,tak z nej nevypadlo vubec nic konstruktivniho,jen blaboly jak nekde u piva...
o 15.10.2013, 11:41 | Mr.Scully
Mě dostal Babiš na tý veřejný diskusi někde v Plzni nebo kde to bylo... "Cože, minimální mzda? Nic takovýho přece neexistuje, ne? Jo fakt, existuje? No tak ji klidně zvýšíme... jo, dvojnásobek, klidně"... ty vole... pštrosa, bazén, miliardy sem a tam... je to fuk, hlavně když mě zvolíte.
o 15.10.2013, 12:29 | HIGHTOWER
Kdo se chce opravdu něco dozvědět, tak hodně toho je, a co jsem prolétl, nějak nikomu nadržující, na ParlamentníListy.cz [ Link ]
o 15.10.2013, 12:48 | Cenda
jen bych upozornil na jednu "drobnost" - ANO 2011 je politické hnutí, ne klasická politická strana. Tzn. že sdružuje lidi s různými názory, kteří nejsou jednoznačně vázáni nějakým společným programem a budou více samostatní. Babiš je možná v popředí, ale v parlamentu bude jen jednou hlavou - proto je potřeba sledovat i ostatní. On to je docela rozdíl a jednotné hlasování od nich v parlamentu čekat nelze.
o 15.10.2013, 20:35 | jzxr
ještě včera NIKDE v médiích ani zmínka o existenci SSO a hle na seznam.cz:)
o 15.10.2013, 20:59 | Pavel 528
a to je dobre...
o 15.10.2013, 20:59 | jambo
tak já také
stý hlas pro svobodné :-D
o 18.10.2013, 08:21 | Zdenek (A)
No to se mi snad jenom zda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Link ]

To je ale blbakov! Je neuveritelne, jakemu kretenismu lidi propadaji! Ocekavam, ze behem pristich par dnu bude v mediich zakazano pouzivat nazvy vsech barev. Pak prijde zakon o zruseni vsech nazvu barev. A nakonec se vsechno bude prebarvovat na bilo nebo na cerno, ale nebude se o tom smet mluvit. GRRRR!!! Ja se snad opravdu odstehuju na Novej Zeland a budu tam nekde daleko od civilizace past kozy. A budu mit svatej klid :-(
o 18.10.2013, 10:10 | Cenda
jo, tohle je skutečně absurdita. Jednou se dočkáme toho, že dílo K.H.Máchy bude přejmenováno na "Romové". Debilita nejvyšší úrovně.
o 18.10.2013, 10:13 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-18 10:17:27
Byl to omyl, už doplněno, přečti znova

Český rozhlas informaci důrazně dementoval. O přejmenování neuvažuje a tiskovou zprávu nerozeslal. "Je to nesmysl. Někdo se naboural do mailové adresy člena vedení," řekla iDNES.cz šéfeditorka centra zpravodajství Českého rozhlasu Naděžda Petrová.
Pravý autor se zatím ke zprávě nepřihlásil. Strana zelených spojitost s informací o Zelené vlně odmítá.
"Mě to připadá jako aprílový žert. Žádný rozumný člověk to nemohl brát jako propagaci naší strany," reagoval na zprávu o přejmenování pořadu předseda Strany zelených Ondřej Liška.
Dopravní zpravodajství pod názvem Zelená vlna vysílá Český rozhlas 39 let.
"Redakce iDNES.cz naletěla a uvedla čtenáře v omyl. Chápeme to jako naši chybu. Čtenářům se omlouváme," říká Michal Hanák, šéfredaktor iDNES.cz.
Zdroj: [ Link ]
o 18.10.2013, 10:13 | HIGHTOWER
Byl to omyl, už doplněno, přečti znova
o 18.10.2013, 10:19 | Zdenek (A)
No jeste ze tak! Nicmene v dnesni dobe bych se nedivil, kdyby to byla pravda...
o 18.10.2013, 10:35 | Yawor
já taky ne, když máme takovou fajn předlohu

[ Link ]
o 18.10.2013, 10:46 | RedBaron
2 - Svobodní
o 18.10.2013, 12:50 | kadel21
ten kdo furt dokola voli mensi zla je u me vocas

Kadel
o 18.10.2013, 13:28 | Luke_288
+2 SSO
o 18.10.2013, 14:28 | Yawor
jak by to bylo fajn mít za týden podobné preference napříč ČR :)
o 18.10.2013, 14:29 | Pavel 528
to by byla parada...

o 18.10.2013, 19:17 | kozlustechnykus
Svobodni vedou i na Roumingu:)

foto k příspěvku  od kozlustechnykus

o 19.10.2013, 09:32 | gizmi
Tak se musim pochlubit zajimavym zazitkem se stranou svobodnych :( Vcera vecer koukam na svuj profil FB a tam silenej text jako placena reklama. Koukam a svobodni. Inu napsal jsem jako jeden z desitky pod to, ze se jedna o nevyzadanou reklamu a tudiz SPAM :) Rano vstanu a nejaky "Frantisek Matejka", ktery tu reklamu vymyslel me tam osocuje za to, ze to psal on a ze to neni reklama a je to pouze jeho text na plose a jsem uplnej kreten. Dalsi 3 lide me podporili s tim, ze u nich to taky byla reklama a take pry neumi s FB a jsou uplne hloupy. No nebyl jsem uplne rozhodnut, ale takovehle strane teda hlas NEDAM. Lhat jeste pred volbama, to chce hodne odvahy :D
o 19.10.2013, 09:49 | HIGHTOWER
gizmi: no, to tedy k volbám nechoď vůbec, když tě rozhodí tohle :-D bych chtěl vidět 1 stranu, která ani před volbama nelže :-D
o 19.10.2013, 09:59 | gizmi
Hightower: chlape ten magor se tam semnou (a s dalsima) 10min hadal do krve, nadaval, urazel (a to jsem byl opravdu slusny) a ted aktualne dal prohlaseni, ze tedy priznava zaplaceni FB za soupani reklamy lidem na zed :D Tak teda nechapu - tohle fakt neni dobra reklama, kdyz se nekdo do krve hada (chvilku uz jsem veril, ze ma pravdu a nejak nahodne se do dostalo na muj profil) a on najednou prizna :D Prej to udelal jako investici pro sve 3 syny :D Tak nevim, ale tohle jsou praktiky jine strany v jine dobe :D
o 19.10.2013, 10:09 | HIGHTOWER
já to myslel s nadsázkou :-) nejít k volbám, ale ne s tím, že v každé straně někdo lže a nebo celá strana :-D A že to není důvod kvůli jednomu blbci zavrhnout celek. To by ad absurdum si mohl říci, že takto se chovají všichni v ČR a rovnou zmizet mimo ČR :-D
o 19.10.2013, 10:16 | Luke_288
To je fakt duvod jak poleno :))))
A ja blbec se rozhoduju podle volebniho programu.
o 19.10.2013, 10:23 | mrazik | Upraveno: 2013-10-19 10:25:39
Umite si predstavit, ze vse co svobodni maji v programu splni ? Treba vystoupit z EU, to povazuji za neskutecnou hloupost. At se nam to libi nebo ne, EU potrebujeme, protoze jsme proste zavisly na exportu. Jejich ekonomove nemluvi spatne, ale zivot neni jen o te spravne ekonomice, protoze ne vzdy se ekonomove rozhoduji spravne.
Jak jsem psal vyse, nemaji spatny program, nejsem jeste rozhodnut, ale nejsem si jisty, zda jejich program je ten pravy.
o 19.10.2013, 10:31 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-19 10:34:16
tak ono se tam dostane tak 6-8 stran, kolik toho má více jak 1/2 společného v programu, tak 5%? :-D Takže stejně se prosadí max. nějaké neradikální věci, ať té či oné strany, o ostatní se začne mluvit, jednat a až tak za další 1-2 volební období se to začne nějak případně řešit. Však je to se vším. Co je podstatné pro lidi, to se řeší desítky let, jen co je výhodné pro lobisty, "zloděje", to se udělá rychle - viz, plno zákonů - solární elektrárny např. Být to dobré pro obyčejné lidi, tak to tak rychle nebude zavedeno, ale bylo a je to dobré pro jinou sortu a bylo to hnedka. Atd. Takže to beru z tohoto pohledu, i kdo co má v programu. A čím větší je to nějaký paradox, novinka, tím déle to bude trvat prosadit. Také si nemyslím, že během 1 vol. období zruší všechny ty úřady, co chtějí, ale kdyby se povedlo třeba i jen 5 jich zrušit, přetransferovat, sloučit a tím ušetřit, bude to úspěch... A takto na to by měl dle mě koukat asi každý. Navíc jsem do letošních voleb v podstatě volil levici, pravici jsem nemusel, a ejhle... všechno má nějaký vývoj...

O vystoupení z EU by se jednalo a tak, navíc by to bylo kdoví k jakému datu, mám pocit, že padlo něco kolem r. 2017? A uvažuje o tom i Velká Británie a co vím, tak že bychom vystoupili my i oni najednou. Navíc € nemáme, plno věcí v EU stejně je ošetřeno smlouvami, i kdybychom v EU nebyly, to samé volný pohyb, Schengenský prosor není podmíněn být v EU atd., prostě není to jen, že kdo není v EU, tak je to ostrov. To bývalo...
o 19.10.2013, 10:39 | gizmi
Program myslite tech 5 blabolu na jejich webovkach? Me tedy prijde, ze to je FAKT malo. Tedy k programu: ono jedna vec je myslet a prat si (idea) a druha vec je splnit a mit lidi, kteri to budou plnit cestne. Strana svobodnych mi prijde jako pekny chumel stredni a nizsi tridy, ktera uz nevi koho volit a tak daji novou stranu. Strana slibuje odchod z EU (kde vezmou pak penize potrebne na projekty, ktere by byvala podporila EU dotacema, to uz nikdo nerika), slibuje mensi dane (tomu rozumim, vybere se ve finale minimalne stejna castka, aneb zaklady ekonomie), ale zaroven slibuje zruseni vetsiny dani (tak tomu take rozumim, ale kde pak chteji opet vzit penize?) Ale co me trapi nejvice, 5 bodu programu? To je velmi malo! Ukazuje to jedine - nepripravenost strany prevzit odpovednost. Je prima dat dohromady nastvane lidi, ale co dal?
o 19.10.2013, 11:07 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-19 11:17:35
Dotace: 1/3 jde do ztracena..., 1/10 do zbytečností, jen aby se utratili, 1/6 se stejně nestihne utratit, a to co se utratí se utratí za předražené projekty... Dostáváme dotace, ale sami tam taky přispíváme, není to jen dostávat, ale i dávat. Aby to neznělo jen hezky, že dostáváme...

A copak by to nemělo být právě o tom, že pokud jsem nespokojen a nevím a nebo spíše nemám koho volit, tak do toho jdu sám??? :-D Však se to tu často říkalo, když někdo kritizuje, co se děje, a že ten či onen to dělá blbě, tak ať ten kritizující to jde zkusit sám a ukáže, jak by to dělal lépe???

Zrušení daní, tak pokud by nebylo třeba mít tolik úředníků na to, aby daně hlídali, řešili, zpracovávali, kontrolovali atd. tak není třeba tolik na daních vybírat. Neříkám, že to jde, že je to zaručené, ale... Kdo hodně jezdí, koupí si úspornějšího nafťáka případně jde do LPG... ale pokud podniká a dává to do nákladů, tak to neřeší a to samé je, když máš úředníky, které platíš a víš, že ti je platí daně, tak to taky neřešíš a daně zachováváš, zavádíš, zvedáš... :-)

5 HLAVNÍCH BODŮ mají NA WEBU. Ale pokud ses na web trochu koukl a nekoukáš jen na nadpisy (hesla) jakékoli strany, tak bys viděl, že tam je pak tento odkaz [ Link ] na CELÝ VOLEBNÍ PROGRAM :-)

Když mrkneš na web ANO, tak tam mají dokonce uvedeny bez dalšího kliknutí dále jen 3 body :-D Všude jsem našel celý program, většinou v pdf, na webu je hlavních pár bodů, čím strana oslovuje voliče :-)
o 19.10.2013, 11:08 | mr.brain | Upraveno: 2013-10-19 11:08:58
Gizmi, program máš tady :) [ Link ] Na webu je to hlavně stručně.

edit: HT byl rychlejší
o 19.10.2013, 11:21 | Luke_288
zkus si najit na jejich webovkach kompletni zneni a ne jen demo volebniho programu pro ty, co je nebavi moc cist. Neni to tak slozity to tam najit, me to trvalo asi 28 vterin
Navic je jejich program komentatorama hodnocenej jako jeden ze dvou nejlip propracovanych. tak nevim.
Vzdycky jsem volil ODS, to uz neudelam a sso jsou mi ideologicky nejbliz.
o 19.10.2013, 17:28 | HIGHTOWER
Na toto ode mě vzkaz: "NASR*T!!!"

[ Link ]

A k obrázku: To by mě zajímalo, kdo je podle nich střední třída (podle zájmů, které opravdu hájí). Jestli podle sebe soudím tebe, tak si myslím, že jedině samí "vychcánci"...

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o 19.10.2013, 20:35 | .mycTD
mrazik: na me je jejich program taky misty docela extremni, ale je treba brat v uvahu, ze tady se nehraje o postup do vlady, ale prinejlepsim do opozice.
o 20.10.2013, 15:29 | jzxr
kde mají SSO napsané že chtějí vystoupit z EU?
pokud vím tak chtějí referendum o vystoupení, nevidíš v tom rozdíl?

gizmi pro změnu nepochopil že pro snížení daní je nutné snížít výdaje, pak nebude třeba danit až na kost, jako je tomu dnes.
a s tím F. Matějkou se mě tomu moc nechce věřit, prezentuje se (jak na netu tak v tv) jako vyrovnaný člobrda kterýho jen tak něco nerozhodí, natož taková pitomost.
nebo měl prostě blbej den:)
o 20.10.2013, 23:28 | RedBaron | Upraveno: 2013-10-20 23:29:13
Na mě tedy ten program extrémní není, popravdě jsem nenarazil na jedinou věc, se kterou bych nesouhlasil. Zkrotit přebujelý státní aparát a zakázat zadlužování státu, odstranit dotace a preferovat občanské svobody namísto utahování šroubů, to je to, co hledám. Druhá věc je, zda-li budou tohle prosazovat. Pokud se v tomhle volebním období prokáže, že se za to bili až do krve, v příštím období je nemine příval hlasů těch, kteří tu kdy ještě doufali v nějakou pravicovou sekci. Teď je třeba jim dát šanci, protože to vypadá na lidi, kterým jde o lepší Čechy než jaké jsou teď.
o 21.10.2013, 00:11 | cupra.165
Zkusim taky svobodne,z toho co se nabízí mi prijdou nejschudnejsi reseni. Vždy sem byl modrej,ale nyní mam názor,ze tihle floutci neziji v normalnim zivote. Potrebuji vymachat huby,stejne jako cssd,zemanovci a podobna verbez
o 21.10.2013, 07:50 | Pavel 528
presne tak a at je nas tedy co nejvice co je budeme volit.....
o 21.10.2013, 13:51 | CervinVega
Svobodni... protoze Topka je ziskovka Omnipolu :-) kdyz nic jineho, tak se do politiky dostanou nove tvare a budou mit alespon sanci neco zmenit... ti co tam jsou mnohdy 12 a vice let toho moc nezmenili...
o 21.10.2013, 19:00 | HIGHTOWER
Masakr :-( hnus :-(

[ Link ]


Co den, to jiný "model", co hodina, to jiný "výsledky", ubohost, by mě zajímalo, kdyby se takto lidmi nemanipulovalo - plno jich raději bude volit menší zlo než aby jejich hlas "propadl" (což je blbost) u dle "modelů" jistě nedostávající se strany do poslanecké sněmovny :-( - jak by to opravdu dopadlo!!

Proč snad jen 1-2 dny před volbami se nesmí ukazovat průzkumy? Udělal bych to min. 14 dní předem, aby lidi fakt volili podle své vůle, svého vědomí a ne podle desítky společností s průzkumy, které jsou stejně každý úplně jiný a každý den jiný :-(
o 22.10.2013, 14:30 | mikevr6
snad to k necemu bude :)

foto k příspěvku  od mikevr6

o 22.10.2013, 15:07 | Antonio
kolem toho jezdim kazdy den a nikdy jsem si toho nevsim
o 22.10.2013, 16:27 | mikevr6
dal jsem to tam v nedeli :D
o 22.10.2013, 16:37 | tappaja
A dostanou se SSO nebo Pirati vubec do snemovny?
o 22.10.2013, 16:40 | tykeev
pokud si přestanou lidi vybírat cestu menšího zla a zkusí pro to sami něco udělat, tak třeba ano... a pokud ne, budou mít solidní základ pro příští volby. Ať už jde o finance, tak i o voličskou základnu.
o 22.10.2013, 17:26 | HIGHTOWER
plačte

[ Link ]

Jinak jak říkám, 14 dní před volbami bych dal zákaz zveřejňování průzkumů, pak by to mělo smysl, lidi by nepřemýšleli, zda to "má nebo nemá" smysl dát té či oné straně!
o 22.10.2013, 18:44 | Pavel 528
zda se tam dostanou ci ne,je prave to,zda se nekdo stale bude ptat,zda jo ci ne a pak si reknou,ze ja tedy zvolim neco co se tam urcite dostane,coz je proste SPATNE,pak se ta zmena nestane nikdy....

Presne jak pise hightower,ze jsou stale ty debilni pruzkumy,kde se neustale propiraji ty same strany a podle me to silne ovlivnuje plno lidi,kteri pak vybiraji jen z techto 7 nebo kolika stran a voli "mensi" zlo....jenze vypada to tak,ze po techto volbach to teprve ZLO bude,podle tedy tech pruzkumu....[[
o 22.10.2013, 21:09 | HIGHTOWER
o 22.10.2013, 21:54 | masinka
Jsem tady z vasich komentaru uplne nadseny, diky za podporu, myslim ze nikoho nezklameme a do parlamentu se dostaneme, uz je to tak blizko.
o 22.10.2013, 21:57 | Mr.Scully
Nejsem fanouškem Pirátů, ale tohle mě dneska dostalo, chytré virální video :-)))

[ Link ]
o 22.10.2013, 22:01 | Davados
svobodný volim asi od začátku,tedy od doby co jim D-Fens udělal pozitivní reklamu :)
o 22.10.2013, 22:07 | HIGHTOWER
jj, a to je přesně ono a Bobostrana tam byla jen a proto, že je podporovaná Klausem. Navíc jejich TV spot nebyl o ničem jiném, než o proslovu Klause. Kdyby se na ně Venca vykašlal, nebylo by o nich slyšet, možná leda tak, že by na sebe zase upozorňovali nějakou "negativní" reklamou viz. "Meteleskum bleskum", prostě negativní reklama je nejlepší reklama. O negativech se píše a mluví stále, o pozitivech nikoli...

Nevím, zda jsem letos prozřel, nebo je to tím, že kampaň jela jen 2 měsíce, ale přijde mi, že je to letos totálně vidět, jak je tu "NEspravedlivý předvolební systém" :-(
o 22.10.2013, 22:22 | Mr.Scully
Bobošíková tam není kvůli Klausovi, Bobošíková je tam proto, že je to politička, která je ochotna se zviditelnit jakoukoliv šaškárnou a udělat ze sebe cokoliv, jen aby měla svých pět minut v médiích. (Což samozřejmě nemění nic na tom, že Klause nechápu, jak takové krávě může dát podporu).
o 23.10.2013, 08:44 | .mycTD
protoze je na tom myslenim uplne stejne. akorat u neho je to spis vekem a pocitem odstrcenosti.
o 23.10.2013, 09:02 | PlusOne | Upraveno: 2013-10-23 09:02:31
Jako Davados, takže - Svobodní
o 24.10.2013, 08:32 | noname | editace
Hlasování bylo 48před volbami uzavřeno :)

Teď už jen, aby to vyšlo stejně ;)

foto k příspěvku  od noname

o 24.10.2013, 08:33 | Yawor
Tak už víme, že všichni noname jsou Yawor ;)
o 24.10.2013, 09:26 | FSAL
... ostatne jako kdysi na starym foru :)
o 24.10.2013, 09:39 | Yawor
:-D
o 24.10.2013, 11:02 | JB
kdyby to takhle opravdu dopadlo, tak to bude vážně masakr :o)
o 24.10.2013, 11:28 | Augi
Takže na ahc by vyhrála Koruna česká, no to mě pos.. :-/
o 24.10.2013, 12:06 | Mr.Scully
Co to je za parodii? :-D Koruna česká? Když jsem koukal na hlasování AHC v půlce října, tak měli Svobodní snad padesát procent a ty komentáře tady tomu odpovídaly a najednou vyhraje Koruna česká? Kdo to proboha zfalšoval? :-)))
o 24.10.2013, 12:12 | .mycTD
Yawor? :-)
o 24.10.2013, 12:29 | jaryn130
[ Link ]
Tak toto interview me uplne odrovnalo.Nejenom,ze uroven projevu je totalni bida,a ze slovni zasoba obsahuje max.500 slov,tak i fakt,ze kdyz mu pani redaktorka rekla,at vyslovi duvody,proc by jej meli obcane CR volit,tak se zacal smat :-D.A take je velice vychytraly,protoze on nebude kandidivat do PSCR,ale az do Evropskeho parlamentu.No jasne,tam tecou lepsi kese,v evrope jsou k romum schovivavi,takze jakakoliv jazykova nedokonalost prekazkou nebude.Chudak pani prekladatelka,ktera bude s timto "MATERIALEM" pracovat :-D...ackoliv si myslim,ze on se moc zapojovat nebude :-D...
o 24.10.2013, 12:58 | Yawor
ee chyba se vloudila - on ten polls po uzavření hlasovátka dělá kokotiny a hraje si na Babiše - generuje náhodný data.

Tohle je správný :

foto k příspěvku  od Yawor

o 24.10.2013, 12:59 | Yawor
aneb znáte to - věřím jenom těm průzkumům, který si sám zfalšuju ;)
o 24.10.2013, 13:01 | Yawor | Upraveno: 2013-10-24 13:01:58
Tedy :

47% Svobodní
21% ANNO
7% TOP09
6% Piráti
5% Úsvit

nikdo jiný by se do parlamentu nedostal
o 24.10.2013, 13:04 | kadel21
no sem si rikal, že koho tady ten cigan moh oslovit, že dostal 15 hlasů

Kadel
o 24.10.2013, 13:15 | Augi
Ale to by tedy byla hustá koalice :-D
o 24.10.2013, 13:28 | CervinVega
njn, jenze CSSD a KSCM ma zjevne jinou clenskou zakladnu jak AHC :-/
o 24.10.2013, 14:14 | Mr.Scully
Copak Tancoš, ale já viděl interview s Babišem a byť chápu, že ho možná limituje jeho slovenský původ, tak ten člověk měl slovní zásobu asi jako průměrný prvoligový fotbalista, úplně mě to šokovalo. Čechoslovák Chovanec je oproti němu kultivovaný řečník. Jak mohl proboha Babiš vydělat takové peníze, když není schopný dát dohromady větu?
o 24.10.2013, 14:50 | Harryp
Dle těch výsledků nechápu, že ještě něco vůbec může dát hlas TOP09 :-( i ten STB Babiš je tady vysoko :-(

Stejně to dopadne úplně jinak
o 24.10.2013, 14:58 | PlusOne | Upraveno: 2013-10-24 14:59:09
Použil jsem volební kalkulačku na iDnes. Ne, že bych si potřeboval ověřit, koho volit, v tom mám jasno, zajímalo mě, nakolik se mé požadavky odrazí v hodnocení jednotlivých stran.
Vyhráli Svobodní, 70%, přičemž jako mandatorní jsem označil otázku EU, za nimi skončili v tomto pořadí Pravý blok, Soukromníci a Piráti.
Zajímavé mi přijde, že současné parlamentní strany, a ty, co mají ambice se jimi stát, skončily na samém chvostu, ODS a ČSSD shodně s 33%. Před nimi SPOZ, KSČM, TOP09, ANO.

Zbožné přání, aby to takto dopadlo i u voleb, nejspíš vyslyšeno nebude...ale třeba neustálé omílání zfalšovaných volebních průzkumů pořád dokola donutí lidi zvednout prdel, a jít k volbám.

Naše rodina volí Svobodné.
o 24.10.2013, 15:23 | HIGHTOWER
Mě se líbil dotaz Sobotky na Kalouska, proč není ve volební kampani téměř vidět, slyšet, proč ho TOPka schovává... Přesně to trefil v tomto směru na hlavičku, ale bohužel, lidi to už podruhé sežerou a budou volit "Karlouska" A pak že se máme učit z chyb z historie...
o 24.10.2013, 15:42 | Proffesor_W
24.10.2013, 12:29 | jaryn130
tak to je moc :D

navrhuju volební program:

1) - 10kg hliníku do khaždé rodyny za měsíc
2) - čóres móres nebhude tréstny
3) - auto zdharma za khažde paté děckó
4) - sleva 20% na řízky a slepýce
5) - +100% na výkup poklopů od kanálu
6) - zvýšení socialních dávek o 50% všem dylinám, ale ne gádžům

...

jinak, slyset cigana mluvit o tom jak zaridi 150 000 novych pracovnich mist je ta nejvtipnejsi vec jakou jsem dnes slysel :D :D :D
o 24.10.2013, 16:13 | nome | Upraveno: 2013-10-24 16:14:20
24.10.2013, 12:29 | jaryn130

no tak to je moc, to by mě zajímalo jestli zvládl alespoň dochodit základní školu. Podle slovníku a názorů asi těžko.
o 24.10.2013, 17:10 | Lukasino
Naprosto stejný výsledek jako PlusOne, první Svobodní, KSČM, ODS A ČSSD jako úplně poslední... Bůhví jak to počítají :D
o 24.10.2013, 18:44 | HIGHTOWER
Vydržel jsem 2 minuty a po asi 10x řečení, aby byli lidi spokojený, jsem to vypnul...
o 24.10.2013, 20:29 | Yawor
via Etien

foto k příspěvku  od Yawor

o 25.10.2013, 11:48 | Etien (M)
chlebnik: ;-)

tentokrat se tady do zadne predvolebni debaty vtahnout nenecham ;-)
o 25.10.2013, 12:18 | filip146
snad ještě nebylo, dneska mě to dostalo...:-)

[ Link ]
o 25.10.2013, 12:43 | Yawor
taky zajímavý...

[ Link ]

zajímalo by mně, kde jak to opravdu je
o 25.10.2013, 17:27 | HIGHTOWER
Svobodní +1 v reálných volbách ;-)
o 25.10.2013, 17:54 | Pavel 528
jj ja uz tam byl take,to jsem na to zvedav...tajne doufam,ze by mohli tech 5% dostat
o 25.10.2013, 19:04 | kozlustechnykus
Meli cislo 2, tak snad jo. Dal stejne vetsina lidi ani nedojde :-D
o 25.10.2013, 19:53 | Mr.Scully
Já jsem upřímně přesvědčený, že ty všemožné průzkumy jsou špatně. Vsadil bych se, že třeba Bobošíkovou předeženeme a minimálně ty tři procenta bysme získat mohli (a tím i prachy na další kampaně). Před 2-3 lety o nás nevěděl skoro nikdo a letos jsem minimálně já přinesl pár desítek voličů v mém kraji. To by bylo, aby se to nezlepšilo.
o 25.10.2013, 20:53 | Kamil
Mr.Scully - držím palce
o 25.10.2013, 21:02 | Arnie_one
Mám to za sebou
+1 piráti
o 25.10.2013, 21:48 | Collin
+1 Svobodní..
o 25.10.2013, 22:30 | Paczqo

foto k příspěvku  od Paczqo

o 25.10.2013, 22:43 | ivls
+1 svobodní
o 25.10.2013, 22:57 | jzxr
splněno a ujeto 300km abych to mohl hodit SSO.
trochu drahý ale snad to k něčemu bude.
o 26.10.2013, 12:36 | Davados
+1 Svobodní.Držim pěsti
o 26.10.2013, 12:48 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
Predbezne koupim letenku na zapad od 27.10 v pripade ze by to tu dopadlo spatne :-)
o 26.10.2013, 12:56 | pepe689
1x dospely muž a 1x detska jo ???
o 26.10.2013, 13:15 | jambo
+1 svobodní
o 26.10.2013, 13:25 | Draxx
+2 svobodni
o 26.10.2013, 13:55 | Mr.Scully
Tak tipovačka... střelím naprosto od boku.

ČSSD 22%
KSČM 14%
ANO 13%
TOP09 10%
ODS 8%
Zemanovci 5%
KDU 5%
Okamura 5%
Svobodní 5%
Piráti 4%
o 26.10.2013, 14:02 | radaman
+1 svobodní
o 26.10.2013, 14:14 | Pajk
Samej svobodnej jak to čtu... já se na to vysral. :/ Nestíhačka no.
o 26.10.2013, 14:26 | Pavel 528
to jsou jen vymluvy,pokud clovek chce,tak si cas najde,pokud na to sere,tak je to jako se vsim....cas si nenajde
o 26.10.2013, 14:50 | macek
ANO
o 26.10.2013, 16:58 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-26 17:01:09
Bobo, zemanovci, dostali od svobodných na prdel a kde jsou předvolební průzkumy, co??????? A Zelený taky dost nic! Hlavně že je cpali všude a přitom ani dohromady svobodný neporazili. Humus ČT!!!!!!!!!
o 26.10.2013, 17:09 | kozlustechnykus
Jo, na tom je nadherne videt, jak k hovnu tyhle pruzkumy jsou. Proste 2 tejdny pred volbama zakaz tyhly sracky cpat do medii at se lidi fakt rozhodnou sami.
o 26.10.2013, 17:10 | Arnie_one
Pokud budete kupovat ty letenky, tak se taky přidám. Vůbec tomu nemůžu věřit.
Krásnej den, jeli jsme na kolo, přijedu a akorát sem nasranej.
Jak se tam mohlo dostat KDU, ANO už vůbec nepochopím. Svobodní a Piráti to mě mrzí.ODS měla být pod 5ti.
Jedním slovem hrůza :(
o 26.10.2013, 17:13 | /// MiŠeL ///
tvl vy verite pruzkumum ? :-DDDDD
o 26.10.2013, 17:13 | macomb
Taky jsem nakonec dal Svobodným místo Babiše :) Moc bych to nehrotil, stejně to zatím vypadá na další volby v brzké době podle výsledků.
o 26.10.2013, 17:14 | mr.brain
Mě děsí jedna věc... Strana která překročí 3 % hlasů, tak dostane měsíčně 6 000 000 Kč... Pro Stranu zelených (díky za EKO poplatek a další dobroty!) to znamená injekci 288 000 000 Kč do dalších 4 let, to je docela fajn ne? Na to, že dostali cca 144 000 hlasů, to je teda síla.
o 26.10.2013, 17:17 | kozlustechnykus
/// MiŠeL /// Ne, ale spousta lidi bohuzel jo. A kdyz vidi, ze treba ty Svobodni nemaji sanci podle tehdle kokotin, tak to hodi nekomu, koho ten pruzkum tlaci.
o 26.10.2013, 17:31 | macek
HIGHTOWER naprdel dostali ale i Svobodni pac 2,5 je sakra malo ale to je fuk co je dole dulezitejsi je to co se tam dostalo a jak to bude dal:-)) a to bude zese v pici
o 26.10.2013, 17:56 | mrazik
Svobodni musi jeste ujit kus cesty a musi hlavne nahlizet na zivot realne a ne teoreticky. Vysledek voleb me osoben neprekvapil a i kdyz nadavate na pruzkumy, jeden pruzkum, stejne jako minule volby, se trefil.
o 26.10.2013, 18:07 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
Jsem spokojen s vysledkem strany ktere jsem dal hlas

Jen nechapu ze Svobodni nic a to slycham vsude okolo jak je vsichni budou volit
o 26.10.2013, 18:10 | macek | Upraveno: 2013-10-26 18:13:17
JJ jako kralik:-)) moje vysekla vsem zrak tak jsem spokojenej
A Svobodni?? jenom keci od lidi kolem jak je budou volit a ono to asi ted vypada ze jim dali hlasy lidi jenom z AHC podle tech procent:-)
o 26.10.2013, 18:15 | Luke_288
To ze se tam svobodni nedostali neni nic prekvapivyho. Neumi udelat kampan ktera bude videt a oslovi lidi. Volil jsem je a nelituju.
Spis jsem prekvapenej, ze se tam dostal Tokio. Kdyz jsem ho v par diskuzich poslouchal, tak jsem neveril. Oproti nemu i Babisovi mluvi Mach na uplne jinym levelu.
Ale jsem docela rad, ze tam je Babis, mohla by bejt trosku sranda.
o 26.10.2013, 18:21 | macek
Mach mluvi na jinem levelu ale hovno platny nezda se Ti??:-))
o 26.10.2013, 18:23 | Pavel 528
tak jak ti prede mnou...rozhodne nelituji,ze jsem dal hlas Svobodnym a ze se tam nedostali se neda nic delat,verim,ze v pristich volbach se tam dostanou....
cokoli jineho bylo nevolitelne....
o 26.10.2013, 18:27 | Pavel 528
macek:Mach rozhodne mluvi uplne na jinem levelu,Babis,se neumi ani vyzvejknout a nebo mele stale to stejne dokola....
Problem byl ten,ze Svobodni nemeli miliardy penez na kampan co do toho narval Babis a problem byl hlavne v tom,ze nebyli zvani do CT,treba jako Pirati
o 26.10.2013, 18:28 | macek
Piwoj nebrec plzen bude:-)
o 26.10.2013, 18:35 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
Kazdej kdo volil neparlamentni stranu udelal dobre
o 26.10.2013, 18:35 | Pavel 528
ja nebrecim,rikam hola fakta....
o 26.10.2013, 18:45 | HIGHTOWER
Macek dostali protože v TV nebyli, furt že mají pod 5, koukni, kolik dávali bobo, sz, spoz a to že prý to mají jisté se tam dostat a byli v TV atd. tak to právě proto dostali ma prdel...
o 26.10.2013, 18:48 | macek
Panove je mi uplne fuk jestli nekdo byl nebo nebyl v Tv to je kazdy vec a fnukat ted nad tim ze Svobodni nebyly v TV je pozde meli to udelat lepe a bylo by to treba jinak a hotovo
o 26.10.2013, 18:49 | Mr.Scully
mr.brain - ten příspěvek je 6 mega ročně, nikoliv měsíčně.

Mach je intelektuálně na naprosto jiném levelu než Babiš, Piráti a Tomio dohromady, ale evidentně to nestačilo...

Jinak si všimněte, že můj odhad naprosto od boku byl přesnější než většina předvolebních průzkumů. Netrefil jsem jen ANO a Zemanovce.

Jsem zvědav, jak nám mediálním mrdky vysvětlí, proč měla třeba BoBo tolik prostoru v médiích, když žádné voliče nezajímala. O Zemanovcích ani nemluvě.
o 26.10.2013, 18:52 | kozlustechnykus
Nevysvetli. O koupenych pruzkumech se vubec nikdo bavit nebude.
o 26.10.2013, 18:54 | mr.brain
Tak tak, nikdo nic vysvětlovat nebude - anebo bude, že to jsou volby a velké množství voličů se rozhodovalo na poslední chvíli a že přesnost byla +- 3-5 %.

O těch 6 mio. mluvil redaktor při rozhovoru s Liškou (SZ) a právě říkal (redator), že by to měli dostávat měsíčně...
o 26.10.2013, 18:55 | macek
Porad tahy ctu jakej je Mach kabrnak jak je pomalu z jiny planety atd ale jak je videt asi to tak nebude:-))
nestaci bejt chytrej ale bej VIDET A SLYSET
o 26.10.2013, 19:04 | gizmi
Macha uz nepouzivam, to je stara technika - dneska jedine Fusion power ;)

PS: nevim jak ostatni, ale ja jsem v celku spokojeny.. :D
o 26.10.2013, 19:07 | Mr.Scully
Samozřejmě, že je třeba být vidět a slyšet, ale on je trošku rozdíl, jestli někdo může dát sto mega za billboardy a někdo ne. Pak to není bitva programů, ale bitva podnikatelských nápadů. Vyhraje ten, kdo má větší rozpočet. V podstatě jako ve fotbale :-)

mr.brain - ten redaktor to říkal blbě, taky jsem si toho všimnul.

Já jsem hlavně rád, že sockomunisté mají dohromady prakticky stejná procenta jako minule. Nespokojené hlasy posbírali populisti, což sice nepovažuju za dobré, ale je to pořád lepší varianta, než mít zrudlou vládou.
o 26.10.2013, 19:10 | macek
No ale ve fotbale tam kde sou prachy tam tam sou i nej fotbalisti :-))
o 26.10.2013, 19:18 | Luke_288
Ani se mi nezda, ze to je hovno platny, kdyby sis totiz precet macku ten muj koment poradne, tak se doctes to, ze dokud neudelaj viditelnou kampan, tak se do vlady proste nedostanou. To jsou holy fakta, nebrecim, vim koho jsem volil, jejich program jsem si dukladne precet celej, ze vsech ostatnich mi byl nejsympatictejsi, nevolil jsem podle mnozstvi billboardu, koblih, gulase a hodin v tv debatach, tak proc bych volil jinak (napr to mesi zlo kterym se mnozi ohanej).
o 26.10.2013, 19:20 | Mr.Scully
No já chci ty špičkové právníky a ekonomy u Babiše vidět :-) Zatím tam jsou nejvýraznější tváře jeden novinář a jeden herec :-)

Jako já to beru smířlivě... ANO si sice voliče de facto zaplatilo masivní reklamou, ale je pro ně symbolem změny, tak proč ne. Třeba to opravdu bude znamenat svěží vítr - a nebo se ukáže, že po vzoru VV to byl jen byznys projekt. Ale ať šanci klidně dostanou. Parlamentní strany už postupně selhaly všechny, takže o moc horší to s ANO nebude.
o 26.10.2013, 19:20 | macek
.-)) a jeje uz to zase zacina PROSTE MU TO BYLO HOVNO PLATNYYY a tecka co je na tom k nepochopeni?? porad kdyby a nic pises kdyby udelali :-)) tak proc neudelali?? co??
o 26.10.2013, 19:21 | macek
ANO jsem volil proto protoze bylo jasne ze se tam dostanou a ten hlas nehodim nekomu kdo nema sanci
o 26.10.2013, 19:32 | DaveF
bude to hodně zajímavý

vítěz je jednoznačně Babiš bez kterého se žádná reálná většina neobejde

poražená je celá levice: ČSSD bez diskuze, nechopnost této strany dát gól je až neuvěřitelná a KSČM díkybohu taky - zas je nikdo nepotřebuje
o 26.10.2013, 19:32 | Kamil
Rád bych se v ANO pletl, ale silně o nich pochybuju. Jsem rád, že jsem volil Svobodný.
o 26.10.2013, 19:34 | Luke_288
Proc to neudelali? Treba ze nemeli prachy? Co je na tom k nepochopeni?
Casem jsem dospel k nazoru, ze volit je lepsi podle programu. Proc bych mel volit nekoho jen proto, ze je jisty, ze se tam dostane a jeho program a argumentace mi nesedi? Co je to za duvod?
o 26.10.2013, 19:38 | macek
Luke tak jinak volil jsem je ze se tam dostanou a taky pro jejich program Svobodni to nemaj spatny ale ta sance tam proste nebyla
o 26.10.2013, 19:38 | gizmi
Mr.Scully: ze zrovna ty napises neco tak absurdniho? To jsem fakt necekal. Docela s tebou souhlasim ve vetsine vecech, ale tohle fakt NE.
1. Babisova kampan sla z JEHO penez, kampane vsech ostatnich stran sla z penez NAS vsech - aneb co je lepsi? Vis kolik dostal kdo (mysleno strany) v minulych volbach penez? Mysleno odmenu za procenta? A z ceho se to platilo? :D :D Tohle je na tom to smutne..
2. Babis alespon nemel negativni kampan - proste nesil do jinych - vetsina ostatnich vedla podlou kampan a jeste z cernych (cti kmotrovskych) a nebo nasich (cti penez za odmeny z minulych voleb) penez.. Huaaaa..

a ted neco piste, protoze tohle jsou fakta. Nejde me o penize 100,- za hlas, ale jde me o ty nesmyslne bonusy za prekonani urcitych procent. Tak statni dluh roste, ale strany nas okradaji? Smutne:( Nechapu za co to dostavaji.. :(

Jinak volil jsem ANO a to presne podle toho co jsi napsal pak dale (svezi vitr, narozdil od jinych vi co je to pracovat a neco dokazal - narozdil od jinych, co jim teklo mleko po brade pri nastupu do politiky a dneska jsou pomalu pred duchodem a netusi realitu, volil jsem pro jeho slusnou kampan a slusne vystupovani, kdy nenapadal ostatni) - zkratka jedina volba pro me..

Macek: dalsi duvod ;)
o 26.10.2013, 19:41 | Luke_288
Macek: fajn, puvodne to vyznelo jakoze volis jen toho kdo se tam dostane.

Jinak uz zacina to, ceho jsem se bal, babiš už nekde prohlasil, ze s top09 a ods spolupracovat nebude, ale se socanama si to predstavit umi.
o 26.10.2013, 19:41 | Mr.Scully
gizmi: kampaň Svobodných šla výhradně z peněz nás členů a příznivců Svobodných. Nikoliv z peněz veřejných ;-)

Jinak samozřejmě chápu, kam míříš, ale opravdu ti přijde fér, že kdo má víc peněz, ten si zaplatí noviny, televize a billboardy? Já jsem obrovský příznivce volného trhu a kapitalismu v jakékoliv podobě, ale v soutěži politických stran bych tedy radši viděl férový souboj programů a ne finančního zázemí stran.
o 26.10.2013, 19:43 | macek
gizmi napsal jsi to hlavni no:-)plnej souhlas
o 26.10.2013, 19:46 | macek
Scully fer mi to prijde teda to se na me nezlob jsou to jen jeho prachy proste jasnej puvov zadny pochybnosti jako u jinejch
o 26.10.2013, 19:47 | gizmi
Mr.Scully: bavim se o realnych stranach s realnou sanci presahnout 5% - nikoliv o sdruzenich par lidi se stejnou naladou ;) Jinak neprijde me fair, ze CSSD dostane ctvrt mega z nasich penez, atd atd atd..to je jeste vic nehorazne, nez kampan zaplacena nekym, kdo na to ma. Kdyby u Svobodnych byl trebas Kellner, mluvis jinak ;) Ty penize jsou vydelane praci, narozdil od "ukradenych nam vsem" ...
o 26.10.2013, 19:50 | Luke_288
No, Babis platil kampan asi jen z casti, drtivou vetsinu mu zaplatili sponzori typu Janecek, Jancura a spol jejichz financni sila je asi kazdymu jasna a znaj se s byznysu
Me spis gizmi zarazi, ze svobodny pro tebe byli neprijatelny prtz te obtezovala nejaka nevyzadana reklama na facebooku a neumel sis rozkliknout jejich program, ale to ze Babis visel na kazdym kroku, ze jeho reklamy bezi v tv v tech nejsledovanejsich casech a ze jeho program se v propracovanosti kvalitativne tomu co meli sso neblizil, to uz ti nevadi.
Ale jak rikam, taky jsem rad, ze se tam dostal nekdo, kdo vi co je prace.
o 26.10.2013, 19:51 | PlusOne
Jak na to koukám, většinovou vládu stejně nikdo neposkládá.

ČSSD by se musela svázat s KSČM, aby vytvořili levicový blok, a pochybuju, že s KSČM by šel někdo další do koalice. Pokud se ostatní strany chtěly profilovat jako "pravicové", pak do svazku s ČSSD stejně nepůjdou.

Na druhou stranu, aby dosáhli na většinu, budou se muset ostatní strany spojit, což mi nezní moc reálně.

Řekl bych, že ať to dopadne jakkoliv, tak si to co nevidět dáme znova...
o 26.10.2013, 19:52 | gizmi
Kazdopadne dopadlo to presne tak, jak to melo dopadnout. Kazdy zvolil sam a muze nadavat jen a jen lidem kolem sebe (tem co volby ignoruji).. gratuluji vitezum, cest porazenym ;) Vic nema cenu se o tom bavit, je konec a rozhodnuto..

PS: chapu rozhorceni o financovani, o nepripusteni do TV, atd atd atd...ale co? no proste POZDE.. je KONEC a rozhodnuto..
o 26.10.2013, 19:52 | Mr.Scully
macek - já nijak nezpochybňuju, že si může zaplatit kampaň dle svých možností. To je samozřejmě v pořádku. Jen je mi líto, že o úspěchu strany ve volbách nerozhoduje program, ale marketing.

gizmi - no kdyby měl Babiš jen třeba Kostelecké uzeniny a nebyl zapletený v řepce v benzínu a podobných svinstvech, tak bych taky byl klidnější :-) A jsem upřímně zvědav, jak dopadne jeho soud ohledně StB.
o 26.10.2013, 19:55 | Luke_288
Myslite, ze ma vsechny penize cisty a s jasnym puvodem? :))jsem presvedcenej, ze od urcityho objemu uz to proste nelze.

Vsak i jemu platime dost penez uz jen tim, ze jezdime autem.
o 26.10.2013, 19:57 | gizmi
Luke_288: add svobodni:
1. bylo vic jak jasne, ze se nedostanou
2. program nebyl jasne a viditelne snadno k dostani
3. bydlim v Plzni, tady je reklama jen ODS, protoze jsme kmotrovske mesto (pan Strunc a spol)
4. TV neholduju, zasadne mam vse co chci prednahrate a reklamy pretacim
5. divne, ale na honda-clubu reklamu nemame, na AHC taky moc neni a na FB moc nejsem.. s reklamou jsem do styku moc neprisel.. ;)
6. pokud zasadni clen zaplati, aby se mi jeho text vyskytoval na mem prostoru a v tom textu jasne lze, tak to proste nevidim jako pozitivni reklamu. Ty by jsi videl?

PlusOne: uvidime, taky myslim ;) Hlavne at to stoji CR dalsi nemale penize :D :D :D
o 26.10.2013, 20:03 | mrazik
Teda nezlobte se na mě, ale plakat tu nad rozlitým mlíkem a vymlouvat se na peníze, to je dost smutný. To jsou u svobodnych same deti, ze nevidi, jak funguje svet ? At chceme nebo ne, svetu proste vladnou penize a media.Pokud chce byt nekdo videt, tak to neco stoji. Bez tech billboardu, TV jste proste mrtva strana. Dohadovat se o tom, jestli to je fer nebo ne, to muzeme donekonecna, ale nikam to nevede. Znovu opakuju, muze se nam to libit nebo ne, ale tohle je realita.
Tohle byla jedna z veci, co mi u svobodnych chybi.
Volil jsem ANO, protoze jsem citil jejich sanci na zastaveni zvysovani dani.
o 26.10.2013, 20:13 | Mr.Scully
mrazik - ale samozřejmě, já to beru, že takhle to chodí. To bylo jen povzdechnutí, že se volí podle billboardů a ne podle programu. Je to samozřejmě realita a je nutné se tomu přizpůsobit, to souhlasím.

Jen mi přijde divné, proč ČT zve do diskusí Bobošíkovou a Zemanovce, kteří evidentně dle výsledků žádné voliče nezajímají a proč místo nich nedostali prostor ve veřejnoprávních médiích Piráti a Svobodní, kteří mají dvakrát nebo třikrát větší volební výsledek. Tam je docela otázka, proč volební průzkumy vycházely tak divně.
o 26.10.2013, 20:13 | cupra.165
Tak tak,taky mi prijde u Svobodnych,ze tady v plzenskem kraji o nich nebylo slyset. Facebook a ani AHC nejsou tak mohutne rozsirene.Bude to chtit ještě spoustu casu,ale verim ze se jednou tech svetlych zitrku třeba i se Svobodnyma dockame
o 26.10.2013, 20:20 | mrazik
Ano ta debata v CT byla silne pochybna, s tim myslim bude souhlasit vetsina lidi/volicu. Volebni pruzkumy jsou alchymie a obcas se to prizpusobi, no.
o 26.10.2013, 20:21 | Mr.Scully
cupra.165 - byl tu dvakrát přednášet Mach (tiskovou zprávu všechna média odmítly), máme billboardy zdarma díky příznivcům (tuším třeba výpadovka na Vary), šly letáky do schránek v takovém množství, které dokázali členové zaplatit. Několikrát jsem ve městě potkal členy rozdávající letáčky (naposledy teď v týdnu v Sadech) a to prakticky jen jezdím autem. Kdybys viděl, kolik desítek členů a příznivců Svobodných po Plzni makalo jako šroub, tak bys smeknul. Bohužel to nestačilo. Kdo není v TV a novinách, jako by nebyl.
o 26.10.2013, 20:37 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 26.10.2013, 21:00 | cupra.165
Mr.Scully ..promin,vazim si toho vseho,urcite to stalo hodne sil.Ja bohužel pracuji od rana az do vecera každý den na Plzni jihu meste,tak sem si to ho nevsim i kdyz jste se urcite propagovali.Ja si vas vsiml az pomoci AHC a taky vas volil. Doma sem si udelal pruzkum a nikdo o vas taky neslysel. Snazil sem se sve okoli presvedcit,ale muzu rict...spousta lidi o vas nevi,nevi ani o programu..bohužel málokdo je vůbec cte....proste jsou tu proflakle strany a tak to me okoli strida a mysli si,ze se něco zmeni..ja k tomu pristoupil jinak,zmenu opravdu chci,sedl sem si a precetl program a libil se m..pan Mach je opravdu sympatak a ma chut s tim něco udelat..fandim vam a pokud se bude priste volit,dam vam opet hlas
o 26.10.2013, 21:04 | Mr.Scully
cupra.165 - já to nemyslel nijak špatně ani vyčítavě :-) Sám vím, že jsem mohl přispět víc než jen finančně a lehce marketingově. Ale vím, že kluci makali na hranici možností, jezdili po kraji a lepili letáky a plakáty (samozřejmě legálně). Občas to konkurence zase strhala. Ty miliony bohužel nemáme. S Machem jsem mluvil osobně několikrát a je to extrémně inteligentní člověk a zároveň sympaťák. Bohužel mu chybí trochu taková ta dravost a drzost, která je v politice nutná. Dneska je to prostě všechno o penězích, vlivu a marketingu a s tím se nedá nic dělat.
o 26.10.2013, 21:45 | Rajdlos
Jsem zvedavej jestli Babis bude chtit zustat v opozici jak tvrdi. Socani a komancove vladu nastesti nesestavi. Pokud se k nim nepridaji cernoprdelnici. toho jedineho se bojim.
o 26.10.2013, 21:50 | Mr.Scully
Lidovci se zreformovali a s komančema nepůjdou, aspoň doufám.

Babiš vytrvale říkal, že do vlády nejde, ale teď večer už říká, že si to dokáže představit. A nejzajímavější je, že se hlásí k pravici, ale koalici si představuje se socialisty. To zas bude kočkopes...
o 26.10.2013, 21:59 | Luke_288
Spis mam strach, ze jak Babiš, tak Okamura jsou plny idealu jak v politice neco zmeni, ale casem je to stejne prevalcuje, prtz zjisti, ze kdyz s tema dinosaurama nebudou "obchodovat" tak nezmeni vubecnic.
Gizmi: proc proste nenapises, zes je nikdy volit nechtel? Bod 1 je nesmysl a bod 2 je uz jen hledani zduvodneni- pokud jsi nasel tu strucnou verzi, tak plna byla o jeden klik dal.
o 26.10.2013, 22:26 | cupra.165 | Upraveno: 2013-10-26 22:28:57
Vydrzte Mr. Scully do budoucna ..mate na to
Ted je to stejne v patu
o 26.10.2013, 22:47 | Augi
gizmi: Ha ha. Ale babiš už dnes večer řekl, že nevylučuje progresivní daň :-D
o 26.10.2013, 23:08 | X-sat (M)
Když bude každý stát paličatě na tom svém, NIKAM se nehnou. Takže ČSSD + ANO + KDU = 111. A jedeme... Uvidíme kam...
o 26.10.2013, 23:37 | Mr.Scully
Variantu ČSSD + ANO + KDU zatím aktéři nevyloučili, ale nepamatuju, kdy jsme naposledy měli stabilní vládu složenou ze tří stran. Možná tak v polovině 90. let. Ty rozdíly v programu ČSSD vs. ANO budou velké.
o 27.10.2013, 08:05 | Etien (M)
nepochopim, jak nekdo mohl volit ANO... prece se tenhle narod neda oblbnout koblihou... ;-)
o 27.10.2013, 08:15 | X-sat (M)
ANO jsem nevolil, ale na rozdíl o Tebe chápu, proč je lidi volili ;-)
o 27.10.2013, 08:40 | HIGHTOWER
no tvl, krásně jsem se rozepsal, skoro jako Zdeny, samozřejmě objektivně :-D, a spadlo mi to, takže na to sejřím :-D
o 27.10.2013, 08:51 | Etien (M) | Upraveno: 2013-10-27 08:57:49
Xsat: protoze kobliha je mocnejsi rozumu? ;-)

chapu, ze nekdo voli ideoologii pravicovou, levicovou, stredovou... ale ANO???... davam tomu pul roku...
o 27.10.2013, 08:51 | gizmi
HIGHTOWER: nedavno jsem smolil na AHC inzerat cca hodinu, abych napsal vse a kdyz jsem klikl "odesli", tak mi to hodilo "vyprseni hesla" a vse zmizelo :( Mozna by bylo fajn to tu udelat podobne jako to ma vetsina vyspelych serveru, kde kdyz se neco pokazi, tak dam v Mozille zpet a mam tam vse (maximalne schazi par slov) Plne te chapu a tohle me tu taky stve:(

Etien: ja zase nechapu toho, kdo nesel k volbam (u me je to proste idiot a nema pravo remcat) a z tech lidi kdo sel k volbam, tak nepochopim volice CSSD (nejde neustale vsem davat a nevedet, kde vezmu) a nepochopim hlavne ODSaky a TOPaky (po tom vsem??? to uz fakt musi byt zabednenec)...kdo volil Kurata, Tokya, Titanik se skrizenyma hnatama a dalsi drobne strany, vesmes nemohl nic pokazit (alespon se snazi o zmenu)..

Proto kazdy ma tu volbu a je zbytecne se dohadovat, protoze ted uz to neni na nas, ale na nasich zastupcich.
o 27.10.2013, 09:01 | gizmi
Etien: koho jsi volil ty? Ja ti pak reknu, ktery zradlo/darecek zase ukecal tebe :D Tohle je proste vysmech. Jinak ANO vypalilo rybnik hlavne ODSce, takze to te nemusi trapit, ne? :D A jsem rad, ze nejsou ani do prava a ani do leva ;) To me prave plne vyhovuje..
o 27.10.2013, 09:15 | HIGHTOWER
nespadlo mi AHC, ale NTB :-( Takže to by nepomohlo nic ;-) jen pro upřesnění
o 27.10.2013, 09:20 | Proffesor_W
tak schvalne, za jak dlouho bude zavedena zelena nafta
o 27.10.2013, 09:27 | Etien (M)
gizmi: volil jsem stranu s programem a jasne definovanou orientaci a ne hnuti poskladane ze zvolitelnych lidru, kteri se uz pred volbami rozchazeli v tak trivialni otazce jako jsou poplatky ve zdravotnictvi ;-)))
o 27.10.2013, 09:34 | Cenda
Etien > ja je volil a s tím, že se jedná o hnutí a ne pevnou politickou stranu. Počítám, že nepůjdou jak jeden proud a jednotliví poslanci budou používat vlastní hlavu. Za mě je to v pořádku ...
o 27.10.2013, 09:39 | Etien (M)
Cendo, vysledkem budou dalsi predcasny volby, ktery na stojej jenom spoustu penez ;-)
o 27.10.2013, 09:42 | gizmi
Etien: takze s Marenou a Lojzou z JZD vhozeno tresnickam jako vzdycky? To je snad jedina stala strana s jasne definovanou orientaci a programem :D :D :D Tak to te chapu :D :D Teda nechapu, ale chapu jinak - vis jak to myslim :D
o 27.10.2013, 09:53 | Mr.Scully
Mně Babiš vadí tím, že se podle všeho naprosto neorientuje v zákonech, jeho neznalost minimální mzdy nebo druhého pilíře už je legendární, on v těch debatách vůbec netušil, která bije. A pak řekne, že by teda vzal ministra financí? Proboha. Já jsem ochoten uvěřit, že chce přinést změnu, jsem ochoten možná věřit tomu, že nebude prosazovat svoje soukromé zájmy a rozumím, proč ho lidi volili, ale vždyť on je mimo, on je naprosto ztracenej...
o 27.10.2013, 09:53 | Cenda
Etiku, ty můžou být vždycky, i když máš silnou stranu. Je to o tom, jak se mezi sebou ANO domluví na zásadních věcech a věřím, že se většina z nich domluví. Jinak ale nečekám, že budou kvůli každému hlasování jak jeden proud.
o 27.10.2013, 10:00 | Kacko
Gizmi: Nemyslím, že by Etien volil třešně. Nicméně to že KSČM má oproti ANO jasný a pevný program je víc než smutné.

Scully: Celé to skončí jako fail. On i když už má na něco názor, že by to chtěl změnit a stojí si za tím, tak neví vůbec jak to udělat. Jediný co ví, že si v novinách přečetl, že jedno ministerstvo kupuje židle dráž než druhé. Smutné, že s tím lze získat tolik hlasů:)

Očekávám předčasné volby.
o 27.10.2013, 10:02 | Etien (M)
nic... to nema cenu... jen davam do placu tip: na jare rozpad poslaneckeho klubu ANO, na podzim nove volby ;-)))
o 27.10.2013, 10:20 | tykeev
já jsem rád, že jsem volil Svobodné.

Optimisticky jsem doufal, že budou mít o něco víc, ale naprosto chápu všechny důvody, proč neskončili lépe.

Kombinace omezených finančních prostředků, ignorace v předvolebních průzkumech a potlačení účasti v televizních debatách.

Je ale fajn vidět a vědět, že jsou jedinou stranou, která se účastnila i minulých voleb a která oproti nim získala trojnásobného nárůstu procent.

Pevně věřím tomu, že pro příště už v TV nedostanou BAN jako teď a rozhodně mají velký potenciál růstu. Díky slušnému výsledky teď budou mít k dispozici cca 12 milionů do budoucna (v porovnání s vybraným 1 milionem od členů nyní).
o 27.10.2013, 10:51 | mrazik
Predcasne volby nebudou, protoze by to dopadlo stejne jako ted. Predcasne volby kazdy cekal i minule volby a take nebyli. CSSD+ANO+KDU je myslim jedina kombinace, ktera ma sanci na fungovani. Nerikam, ze jsem s tim spokojen, ale nebudou se zvysovat dane pro firmy, coz nepovede k vetsi nezamestnanosti.
o 27.10.2013, 11:14 | gizmi
Kamarad (spoluzak z gymplu) kandidoval za piraty a je usmevne pozorovat, jak to jde presne pres kopirak (myslim tyhle plačka - texty) Je to vina Vas vsech, kdo nepresvedcil vsechny ze sveho okoli stejne jako treba ja :D Kazdy hlas se pocita, kazdy hlas je kilíčko. Po volbach je kazdy odbornikem a generalem, ale kolik lidi kolem vas neslo k volbam? Za kazdeho si dejte facana a nebrecte :D Ted uz vazne neni duvod cokoliv resit, karty jsou rozdany nasim zastupcum preste tak, jak kazdy z vas hlasoval ;)
o 27.10.2013, 11:21 | Mr.Scully
mrazik - taky myslím, že by předčasné volby dopadly úplně stejně. Což ale neznamená, že nebudou. Záleží to na jednotě ANO.

gizmi - znovu říkám, že jediná stížnost je na to, že veřejnoprávní média nesmyslně protěžovala Bobošíkovou nebo Zemanovce, což jsou strany s 2x-3x menší podporou než Piráti či Svobodní, kteří se debat zúčastnit nesměli.
o 27.10.2013, 11:32 | gizmi
Mr.Scully: ze by z duvodu toho, ze nikdo necekal, ze by nekdo z tech stran mel sanci na uspech? A ve finale - uspel nekdo? Akorat Okamura ;) U tech dvou predpoklad (drobny) byl a to pro jejich podpory velkyma lidma (Kikina a Zeman) ... kazdopadne co jim to bylo platne? Kolik hlasu udelala TV? Nemyslim ze hodne. Dneska kdo je ovlivnitelny, ten voli stale ty same (KSSCSDM).. Nevim, proste videl bych jednoznacne prohru nekde jinde ;) Sice mit dredatyho premiera by byla bzunda, ale porad je to jen a jen dite bez zkusenosti. A ani Svobodni nemaji zadneho znameho tahouna. Jenze to je porad jen a jen dokola - rozhoduji hlasy a proste je KONEC :)
o 27.10.2013, 11:46 | Mr.Scully
gizmi - zeptám se jinak. Myslíš, že Babiš vyhrál proto, protože:
- má nejpropracovanější konstruktivní program a v jeho čele jsou špičkoví odborníci? Nebo:
- měl nejvíc billboardů, byl nejvíc vidět, měl nejdražší marketingové specialisty?

Je to samozřejmě řečnická otázka :-) Chápu, že jakožto středový volič jsi neměl moc na výběr. Kdybych nebyl pravičák, tak to možná Babišovi hodím taky (ale ne kvůli němu, ale kvůli tomu, že bych stejně neměl na výběr, možná jedině ještě KDU). Ale sám dobře víš, že Babiš nevyhrál programem, ale billboardama a sesbíral protestní hlasy. Tak neříkej, že lidi nejsou ovlivnitelní :-) Tyhle volby vyhrály billboardy a koblihy, nikoliv program.
o 27.10.2013, 11:47 | Kacko
gizmi: Nejde o to co kdo čeká, nebo nečeká. Jde o to, aby měli u VEŘEJNO PRÁVNÍ televizi stejné příležitosti, jako ostatní.

Zatímco komerční televize vysílá za účelem zisku a dle toho si může cenzurovat jak chce, tak ČT vysílá jako služba veřejnosti. Veřejnost jí za to dává televizní poplatky.

Být voličem Svobodných/Pirátů, tak odmítám tyto poplatky platit.
o 27.10.2013, 11:49 | Kacko
viz [ Link ]

Česká televize, jako televize veřejné služby, má programové povinnosti stanovené zákonem, nevysílá pro většinu, ale pro každého občana.
o 27.10.2013, 11:58 | Cenda
Scully, probuď se ... Stejně tak ty jdeš jen po Babišovi a že tam je např. i Telička už nevidíš ... Vždycky to vyhrává propagace a hesla, demokracie jak bychom si ji představovali neexistuje, sněmovna se do značnej míry kupuje. To je náš systém. Volič může jen situaci dlouhodobě sledovat a na tomto základě potom může jakž takž se erudovaně rozhodnout. A kolik lidí toto dělá - 5%, 10%? Víc to nebude.
o 27.10.2013, 12:02 | Cenda
Kacko, za to CT ani jine media nemuzou. Existuje zakon, viz vyjadreni Svobodnych:
[ Link ]
o 27.10.2013, 12:07 | Mr.Scully
Cenda - však já vím, že to takhle chodí, že vyhrávají peníze a hesla :-) Mně jen přijde smutné, že gizmi se víceméně směje a raduje, že vyhrál populista, co si hlasy zaplatil - letos je to ještě v pohodě, ale za čtyři roky může místo populisty přijít bohatý neofašista nebo neostalinista a zapláčeme všichni. Že je systém nějak nastavený ještě neznamená, že je to dobře.
o 27.10.2013, 12:15 | mrazik | Upraveno: 2013-10-27 12:16:13
Jak uz tu bylo napsano, Svobodni potrebuji vyraznou osobnost, tahouna co na sebe dokaze strhnout zajem medii, musi byt proste videt. Neni to ciste jen zalezitost penez, to je vymluva. Maji dobre naslapnuto a verim, ze za 4 roky budou mit jeste vic a treba je uvidime i v parlamentu, uvidime.
Mr.Scully uz zacinas prehanet a kopat kolem sebe, mel by jsi si dat panaka a uklidnit se.
o 27.10.2013, 12:16 | Mr.Scully
U Svobodných je paradoxně blbý to, že sázejí na slušnost - kdo někdy viděl Macha, tak ví, že vždycky argumentuje racionálně, klidně a slušně. Kdyby najednou začal ve stylu Okamury vyřvávat, že "je tady bordel a my to všechno spravíme", tak sice získá voliče navíc, ale jiné voliče ztratí.
o 27.10.2013, 12:27 | mr.brain
Já bych ani neřekl, že Scully začíná přehánět... Tohle je právě to, co je na tom nebezpečné, demokracie je hezká, do doby, než se voliči začnou rozhodovat jen podle toho, kdo je hodně vidět, říká to co chtějí slyšet (a nezajímá nikoho už jak to udělá) a stačí aby jej stávající struktury (ty, proti kterým se vymezuje) označili za nebezpečného a je to v kapse. Alespoň tak to na mne teď působí.
o 27.10.2013, 12:32 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
Kdyby v TOP09 meli v programu "vyhodime Kalouska" tak by dopadli taky lepe :-D
o 27.10.2013, 12:36 | Mr.Scully
kral007 - no s tím lze souhlasit :-) Znám spoustu lidí, kteří by volili TOP09 z fleku, ale Kalousek je pro ně naprosto nestravitelný. Až zjistí, že jim ubírá hlasy a vyhodí ho, tak bude zase o něco líp :-D
o 27.10.2013, 12:37 | Cenda
Panove, kor pravicaci-muzete mit dobry produkt, lepsi nez ostatni, ale kdyz ho neumite prodat, jste v riti. To same plati obecne i s lidmi. Nechapu, proc brecite a zrovna tato - silne pravicova konzervativní strana.
o 27.10.2013, 12:43 | mr.brain
Já si nevšimnul, že by tu někdo brečel :) Nebo snad jo? Dopadlo to jak to dopadlo, uvidíme co z toho bude, nicméně světlé zítřky bych nečekal, ale je možné, že budeme příjemně překvapeni.
o 27.10.2013, 12:43 | HIGHTOWER
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDD
o 27.10.2013, 12:48 | gizmi
Nevidel jsem v puse jedinou koblihu pul roku zpet (a to ani koupenou - bohuzel - musim napravit a to s coko naplni - mnaaaam) a volil jsem ho z duvodu co jsem uvedl a kolem me lide taky. Padem ODS nebylo koho jineho volit a jeho program me plne vyhovuje. Ted uz se jen modlit, aby vyhadal co nejvice z jeho programu.

Kacko: chlape takze kdyz zalozim stranu sexu a drog, tak tam proste MUSIM dostat prostor? Neblazni! :D to je jak koruna ceska :D Proste drobne strany bez uspechu..

Scully: zase si vymyslis, prehanis, spekulujes..je KONEC, tak uz to pochop :D Proste snazil jsi se s lidma kolem sebe malo asi, ale je konec a kazdy spokojen tak, jak volil.. Jinak Mach me pripomina Spidlu - taky takovej hodnej slusnej trouba a kdyz se na nej zadupalo, tak se slozil..proste necekej, ze v tom bordelu tam se prosadi slusny clovek :D A jestli tomu veris, tak jsi pohadkar..

Kralik: kdyby v TOP nebyl Kalousek, tak strana mela muj hlas, manzelky hlas, tchyne a tchana hlas a to mohu zarucit ;) Takze plne souhlas a ta strana padla jen diky nemu.
o 27.10.2013, 13:03 | HIGHTOWER
gizmi: pokud tě jeho program vyhovuje a četl sis jen tak ty 3 hesla: "Dáme práci lidem, Stejná pravidla pro všechny, Aby tu chtěli žít i naše děti" na webu ANO, jako když jsi řekl, že svobodní mají na webu je 5 volebních bodů, tak už se nedivím ničemu :-DDDDDDDDDDDD A takové voliče ANO oslovilo, a je jich tedy dost no 927 240 ;-) Tříhesláci :-DDDDDDDDDDDD
o 27.10.2013, 13:10 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
CTRL+ALT+DEL

Taky funguje aby se zrestartoval celej system :-)
Tri jsou nekdy dobrej pocet
o 27.10.2013, 17:53 | gizmi
Velkymuz: prekvapim te, ale cetl jsem u ANO cely program a cetl jsem i jeho zivotopis, atd.. ;) Kazdopadne smat se smeju spis ja - zvolil jsem a ne marne, narozdil od mraky placek co potkavam vsude mozne :D

Kralik: tak tak ;) Proste uvidime..;)
o 27.10.2013, 18:48 | Kacko
Cenda: Díky za info. Ani to radši nebudu komentovat:)
o 27.10.2013, 19:16 | bafis
Sobotka hozen pres palubu, bylo jasny ze na nej neco chystaj, ale takhle ho smaznout ?? Jsem zvedavej co bude kluk delat, kdyz je u koryta snad od osmnacti let ??
o 27.10.2013, 19:32 | gizmi
Bafis: o co se vsadis, ze "zahadne" dostane misto v nejake rade vetsiho podniku :D :D Nemam o nej strach o kluka usateho :D
o 27.10.2013, 19:36 | bafis
Spis to vidim na nejaky poradenstvi a tyhle frky, ale spechat nemusi, ten ma za ty roky nahrabano.Myslim ze mu budou ale moc chybet kamery, je to takovej narcis :)
o 27.10.2013, 20:04 | mikevr6
tak ja si iluze o ANO nedelam :
[ Link ]
o 27.10.2013, 20:11 | .mycTD
ja ted akorat sleduju CSSD, co je to tam za zmrdy.
s takovyma lidma je IMHO jakykoliv program nepodstatnej...
o 27.10.2013, 20:14 | macek
mikevr6 a co jako:-))
o 27.10.2013, 20:16 | mrazik
mikevr6 objektivita Reflexu je obcas dosti sporna a touha zviditelnit se je obrovska.
o 27.10.2013, 20:17 | mikevr6
Macek:no nic,co ma bejt? Proste jsou pro mne spinavci a tohle mne v tom jen utvrdilo,to se tebe ale netyka,pro tebe jsou to nej tak ja ti to neberu.
o 27.10.2013, 20:26 | tesil | Upraveno: 2013-10-27 20:29:10
O reflexu si iluze nedělám, ale o Babisovi už vůbec ne. Nepochopím, kdo mohl volit jeho a ty populisty kolem nej. Je smutný, kolik lidi se dá koupit koblihou... Však ten vůl včera ani netušil jak se hlasuje o vládě a jeho řeči o opozici, aby se za hodinu už viděl se socanama ve vládě. A ten Komárek? Jak je dlouho co psal o Babisovi jako o zloději, aby ho teď opevoval jako toho nejrovnejsiho chlapa.
o 27.10.2013, 20:48 | mrazik
Jezisi to jsou zase kecy, jak deti na pisecku. Hlavne, ze kazdy z vas je svetec, jeste vam chybi svatozar.
Je ve vlade, at se vam to libi nebo ne.
Ja treba nechapu, jak si nekdo muze koupit Octavii, ale takoveho cloveka neodsuzuju, proste je to jeho volba.
o 27.10.2013, 20:57 | Rajdlos
Rejpete se v tom porad. Jak v hovne. Je po volbach. Tak se s tim smirte.
o 27.10.2013, 21:01 | mr.brain | Upraveno: 2013-10-27 21:03:24
Prirovnat nakup auta k vedeni statu :) No toto... Ale tak proc ne, ja si jen nemyslim, ze to byl nejlepsi priklad.

Kecy to mozna jsou, nicmene fakt je ten, ze Komarek Babise celkem silne kritizoval [ Link ] aby se nakonec stal poslanec za jeho hnuti, ktery vidi nejlepsi kombinaci v CSSD a ANO [ Link ]

Ale proc ne, nazorovou konzistenci preci nepotrebujeme a co platilo vcera je dneska jinak a pozitri uz nevime co jsme komu slibili :)

Vic neni co resit, jak predvadi CSSD porad plati "Dog eats dog" a asi to bude platit i do budoucna.
o 27.10.2013, 21:29 | Proffesor_W
Ale jo, on je Bába to skvelej clovek, sice ma trosku omezene vyjadrovani (vesnickej krupan level 68) a smrdi z nej komous na tisic metru. S velkou pravdepodobnosti to byl praskac a STBak, ale to jsou uplne nepodstatne detaily. Prachy vydelal urcite poctive a vubec mu nejde o osobnoagrofert zajmy, nechapu jak si to nekdo muze myslet ze jo. Ja jsem rad, ze tam bude tadlencta svezest v te vlade. Uplne citim jak se mam lip uz ted a to sem si idnes jeste ani nedal koblihu! A vy kdo ste ho nevolili a ted tu brecite, tak jenom zavidite a meli ste ho volit taky!

foto k příspěvku  od Proffesor_W

o 27.10.2013, 21:39 | tykeev
to gizmi:

já myslím, že se na to díváš špatně.

Hlasy pro strany, které se nedostaly do parlamentu nejsou zahozené. Třeba u svobodných je potřeba si uvědomit, že doteď naspořili 1 milion na kampaň.
Teď, díky trojnásobnému zvýšení počtu jejich voličů budou mít na další kampaně k dispozici 12 milionů a myslím, že je více než jasné, že v příštích volbách prostě budou mít zase víc.
Takže já bych to neúspěchem a zahozeným hlasem určitě nenazýval.
o 27.10.2013, 21:42 | tesil | Upraveno: 2013-10-27 21:43:17
Proff: Hezky napsaný....:-)
o 27.10.2013, 21:50 | HIGHTOWER | Upraveno: 2013-10-27 21:58:02
168 hodin na ČT 1 teď, berou každou stranu podle výsledků, říkají ke každé komentáře, cca 3-5 minut na 1 stranu, ale po zelených samo piráti a pak hned SPOZ. Po nich mluvili o BOBOstraně! A proč vynechali Svobodné??? O nich ani slovo! A pak se divíte, že se tu lidi volící Svobodné čílí? Bohužel jak vidno, oprávněně! Nejen před, ale i po volbách prostě jedou to své, svůj výběr...

[ Link ]

A gizmi, trhni si :-P Vol si ANO a mě nech plakat :-P
o 27.10.2013, 22:48 | X-sat (M)
Konečně Hašek do vedení socdemáků...
o 27.10.2013, 22:49 | Pavel 528
presne jak pises,v hlavnich zpravach byl prehled,kde byli zeleni a za nima spoz,kdezto mezi nimi meli byt svobodni a pirati,tak kua kde to jsme?

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 27.10.2013, 22:52 | tykeev
Taky jsem na to koukal a přiznám se, že s otevřenou pusou. V tomhle už prostě musí být záměr...
o 27.10.2013, 22:57 | Mr.Scully
ČT už se vyjádřila v tom smyslu, že "Pořad 168 hodin nebyl výčtem všech kandidujících stran", aneb jak se z toho vykroutit...
o 27.10.2013, 23:01 | HIGHTOWER
a hlavní zprávy mohou informovat neobjektivně, neúplně, aneb sprostá cenzura...
o 27.10.2013, 23:04 | Mr.Scully
A v hlavních zprávách, kde byli Svobodní ignorováni taktéž, byly dle Nory Fridrichové zmíněny velké strany + malé strany, které měly podporu (ex)prezidentů. Svobodní a Piráti nemají podporu Klause a Zemana a byli tudíž pro veřejnoprávní televizi nezajímaví.

Pochopím to v Blesku, ale v ČT mě to fakt už dlouhodobě sere.
o 27.10.2013, 23:05 | cupra.165
Ono takto..pokud není v čele známá osobnost,nebo není naddimenzovaná finančně kampaň či se neříká pohádka a mluví se prostě na rovinu tak jak to je a je dál reálné,tak se těžko proráží...bohužel
o 27.10.2013, 23:18 | HIGHTOWER
veřejnoprávní TV, které každý, kdo má TV, musí měs. platit 135,- Kč... A v té 168 - jaký je rozdíl mezi piráty a svobodnými? 10 tis. hlasů, piráti proto, že mají šéfa dredaře, nebo že je to týkající se hlavně SW, netu, stahování filmů, nebo že je "podpořil" Avatar? Takže nejlépe příští volby si svobodní jako tvář vzít Kájínka např., nebo Kočku, nebo jiného komedianta a budou hnedka v TV, rádiu, i kdyby dostali 0,01%...
o 27.10.2013, 23:21 | tykeev
pokud by měl někdo chuť sepsat pár řádek do ČT, ofiko formulář na stížnosti je zde

[ Link ]

:-)
o 27.10.2013, 23:22 | HIGHTOWER
tam tě pošlou k šípku, spíše sem:

[ Link ]
o 27.10.2013, 23:26 | Mr.Scully
tykeev - ale jo, těch pět minut jsem tomu věnoval :--)
o 28.10.2013, 13:15 | Proffesor_W
o 28.10.2013, 13:30 | cupra.165
Dobrá reklama pro piraty a svobodne..jen tak dal,do nich
o 28.10.2013, 13:51 | HIGHTOWER
Reklama??? 2 dny po volbách??? Jo, být to před volbami, bylo by to jiné a stejně, může za to ČT... Kdyby je uváděli, zvali, tak nikdo teď neřekne ani ň, však z těch protěžovaných stran nikdo ani necekl, BOBO je pod zemí, SPOZ v hrobě...

Tak přemýšlím, nevyplatilo by se straně na hranici 5% klidně den před volbami zveřejnit nějaký průzkum, kde by si sama sobě dala třeba 8%, lidi by řekli, té hlas nepropadne, tak jí to nakonec dáme, a nějaká pokuta 500 tis., to už za risk stojí... A tohle v přeneseném slova udělala ČT, když prostě ty strany "vymazala". Svobodný tak vlastně byli vidět jen v té 25- min. debatě na ČT24, a to jako poslední, což taky žádná výhra, když už je plno lidí rozhodnutých, no a pak povinně ze zákona v těch 30 s spotech všech stran. Ale jo, je to objektivní vysílání veřejnoprávní TV.

Mr.Scully: podá někdo za vás ofiko tu stížnost ne ČT, ale RRTV? Tam to budou muset projednat, neb je to podle správního práva a musí to projednat a důkazů je haba děj!
o 28.10.2013, 14:02 | cupra.165
Ano,reklama pro příští volby...
o 28.10.2013, 14:09 | tykeev
Co na to říct, ČT odpověděla na mou stížnost následující:

Jsme rádi, že sledujete povolební vysílání České televize.
Volební speciál 168 hodin nebyl výčtem výsledků VŠECH kandidujících stran. Vybrali jsme strany, které se dostaly do sněmovny. Dále prezidentské strany, které navzdory podpoře hlav státu zcela pohořely. Plus Zelené, kteří se svým skóre dosáhnou na státní příspěvek, a Piráty, kteří se tomuto výsledku nejvíce blíží a kteří mají se Zelenými podobný elektorát, takže jim část voličů sebrali, nicméně dohromady by jejich skóre přesáhlo 5%. Takto výsledek Pirátů hodnotili odborníci. SSO skončila až za Piráty. Tato reportáž nebyla souhrnem s výčtem všech stran, zaměřila se na ty, které uspěly nebo zaznamenaly překvapivý výsledek.
S přátelským pozdravem

RRTV zatím neodepsala nic.
o 28.10.2013, 16:04 | Mr.Scully
HIGHTOWER - napsal jsem na RRTV, tak uvidíme. Smetou to ze stolu, ale třeba se na to aspoň nějak upozorní.

Jinak samozřejmě máš pravdu, stálo by za to oplatit příště stejnou mincí a publikovat nějaký třeba i vymyšlený průzkum, kde bude mít strana třeba 6-7% a lidi si řeknou, že to nebude vyhozený hlas. Takhle to zafungovalo před pár lety u Zelených, kteří byli hodně nízko, pak jim vyšel jeden průzkum a najednou byli ve Sněmovně.

tykeev - takové vysvětlení se dalo čekat, i když to, proč vybrali Piráty (a ne SSO) už mi přijde jako hodně kostrbaté vyjádření (o tom podobném elektorátu).
o 30.10.2013, 07:51 | Tendr
Tolik naivity jsem u dospělých lidí dlouho neviděl. Nevim, jak si někdo po novodobý historii může vůbec připustit, že je tu něco správnýho nebo spravedlivýho :D Tak se v tom hovínku rejpejte dál když na to máte čas, no :D Jinak lidem jako macek bych popřál, aby jim to nadšení vydrželo i poté co zjistí, jak velice se pletli :D To už bude možná pozdě ale :D Já si jdu dělat zásoby na horší časy pomalu :D
o 31.10.2013, 10:24 | IT-master
Tak co teda jako bude, he? [ Link ]
Snad se to nějak hne, když se přidal i personál ke stížnostem diváků.
Ale je pravda, že to bylo prostě na poblití:/
o 06.11.2013, 14:18 | HIGHTOWER
Ti Svobodní nedají spát ani Vencovi :-D

[ Link ]
o 06.11.2013, 16:15 | Mr.Scully
Venca celou dobu Svobodné ignoruje a teď se hrozně diví, že mu sebrali hlasy... jenže oni je nikomu nesebrali. To jen Bobošíková absolutně neměla šanci oslovit normální pravicové voliče s tím jejím slepencem.
o 06.11.2013, 18:16 | Pavel 528
Skoda o nem mluvit,jelikoz si to ve vsem uz docista pohnojil,tak ted nevi,jak se zviditelnit a uz je pozde...
Najednou by se mu hlasy od Svobodnych hodily....
o 19.01.2014, 23:20 | cupra.165
Mr. Scully ... máš o tom přeci jen lepší přehled u Vás ...nezabýval se někdo nabídnout přijetí Pospíšilovi z ODS k vám? nevím jak se k němu díváte,ale myslím,že by to Svobodným prospělo jen k dobrému. ODS je pro mě mrtvá strana,stejné obličeje,nic se nezměnilo. Z mého pohledu je pro ně Pospíšila škoda
o 19.01.2014, 23:46 | Mr.Scully
cupra.165 - nebudeš tomu věřit, ale dneska jsem přemýšlel přesně nad tím samém, jestli mu nemám napsat :-) K ODS už nechováme sympatie, mají relativně zajímavý program, který ale nedodržují a ta prolezlost kmotry je extrémní. Ale Pospíšil je podle mě borec a zasloužil by si lepší "flek". Ovšem on dobře ví, jaká je situace na politické scéně a pokud se k něčemu rozhodne, tak podle mě na základě vlastního úsudku, ne na základě toho, že by ho někdo lákal. Na stranické úrovni (Svobodných) se to myslím zatím vůbec nijak neřešilo.
o 19.01.2014, 23:53 | cupra.165
Děkuji moc za odpověď. Vím,že hraje trochu jinou ligu,nějaké podbízení je taky dost ošemetný a pohyb po tenkém ledě,ale přál bych si ho u vás. Nemám jinou stranu ,která je mi blízká jako Svobodní,takže můj hlas máte dále,ale určitě je spousta lidí která by šla díky němu k Vám a humbuk okolo by byl asi taky hodně slušný.
o 20.01.2014, 00:08 | Mr.Scully
Jj, určitě by to pomohlo. Já to teď flákám, asi dvakrát jsem nebyl na "schůzi", moc na to nejsem, jsou to spíš organizační věci, kampaně, billboardy, plakáty apod. Politika je 5% program a 95% ukecávání lidí (to platí pro všechny strany).
o 20.01.2014, 11:51 | Mr.Scully
Tak to asi neklapne, Svobodní jsou evidentně proti :-D Jednak nejsou úplně přesvědčeni, že Pospíšilovy kroky byly nutně ku prospěchu věci (jsou výhrady k občanskému zákoníku) a jednak mu škodí to, že se v Plzni dobře zná s místním kmotrem Jurečkem. A i kdyby spolu vůbec nic neměly, tak v politice tahle kamarádství škodí.
o 29.01.2014, 22:14 | HIGHTOWER
Mr.S: No jo, Jirka začíná něco dělat :-) [ Link ]
o 30.01.2014, 00:09 | Mr.Scully
Nj, klasický vnitrostranický boj křídel. Osobně si myslím, že Pospíšil reprezentoval to slušnější, ale uvidíme, jak se to vyvrbí. Fiala je poslední nadějí ODS vyházet kmotry a začít se chovat pravicově.
o 30.01.2014, 06:24 | HIGHTOWER
Zatím mi přijde dost nevýrazný, takový napůl mouchy snězte si mě a proslovy jsou beze směru, obecné keci, nic určitého, jen blablabla.
A Bělobrádek je ještě větší děs, jeho nesdílnost, vyjadřování v TV, tón projevu, 3-4 slovné odpovědi, to je děsný
o 30.01.2014, 22:49 | cupra.165
[ Link ]

to je sestava amatérů :-/
o 31.01.2014, 08:48 | tykeev
inu, důstojnost sama, když "prezident" nazývá poslaneckou sněmovnu "posraneckou knihovnou"
o 08.02.2014, 11:52 | HIGHTOWER
[ Link ]

Tak tomu se musím smát :-) Za 1. lidi volili TOP09 s doměním, že volí Karla, ale volili Míru a za 2. Proč tedy vlastně kandidoval na prezidenta? Vždyť by těch 5 let v tom náročném programu nevydržel a nebo by měl prostě jen minimální program a tím by byl totálně nevýrazný. Karel jako takový mi nikdy nevadil a nevadí, ale jen souvislosti.

Jsem zvědav, koho Míra do dalších voleb natáhne jako volavku? Že by Pospíšila, o kterém teď uvažují, že by za ně kandidoval do ervopského parlamentu? Jo, Míra, tomu to myslí, a lidi mu to žerou a žerou a .....
o 08.02.2014, 18:59 | mrazik
Ja doufam, ze TOP skonci stejne jako ODS, v propadlisti dejin. Moc lidi uz mu to nezere, zase tak moc bych mu nefandil.
Ja bych byl rad za vetsinovy system, dve strany a ta co vyhraje volby ma 4 roky na to, aby se ukazala. Zadne dohadovani s koalici, zadne vymluvy.
o 09.02.2014, 16:53 | Mr.Scully
HIGHTOWER - asi tak. Karel mi nikdy nevadil, ale taky nerozumím, jak chtěl zvládnout pět let na Hradě, když evidentně spíš jde do důchodu. Každopádně nutno uznat, že na to, jak Kalouska nikdo moc nemá rád, tak marketingově se umí zaštítit tak, aby ty voliče vždycky nějak získal.

mrazik - to ovšem nijak neřeší to, že strana A něco zavede a strana B to po čtyřech letech zruší. Čehož jsme svědky neustále a tahle vláda nebude v rušení výjimkou.
o 12.02.2014, 10:09 | cupra.165
[ Link ]

Kdyz ne Pospisila,tak mam jineho kandidata,co dokaze vzbudit ohlas :-)
Jezis,jak ja tuhle pijavici nesnasim. To je vul ten Sobotka ....

o 12.02.2014, 10:31 | Mr.Scully
No, Tvrdík je expert, na kterého musí být jeho strana pyšná :-))) Ale do společnosti exotů typu Sobotky nebo Mládka vcelku dobře zapadne.
o 20.02.2014, 20:01 | HIGHTOWER
Tak to tak dopadlo a tím u mě Pospíšil skončil úplně... [ Link ]
o 20.02.2014, 21:55 | tykeev
vzkaz pro aktivní Svobodné = před chvílí mi od Svobodných přišla mailem hromadná žádost o pomoc v kampani EP. Nabídl jsem plochu pro inzerci / reklamu, ačkoliv bych to v žádném jiném případě neudělal.

Připojte se taky!

[ Link ]
o 23.02.2014, 09:48 | HIGHTOWER
No tvl., to snad není možný, ty už nevědí, jak by se zviditelnili, když o nich není slyšet, tak se dají "do sporu" se Svobodnými, aby na sebe upoutali pozornost... [ Link ]
o 23.02.2014, 20:28 | Mr.Scully
Hájek je totální zoufalec. I když jsem byl vždycky příznivce Klause, tak Hájka jsem považoval za idiota. Už ty jeho kecy o Darwinově teorii mi stačily, ale on toho nažvanil podstatně víc.
o 21.05.2014, 16:00 | HIGHTOWER
Tak jak EU, v TV bude super debata, Svobodní jsou pozvaní? Stále jsou mou volbou...
o 21.05.2014, 20:22 | kozlustechnykus
Kdy a kde bude ta debata?
o 22.05.2014, 11:16 | HIGHTOWER
Dnes na ČT tuším
o 22.05.2014, 13:13 | CervinVega
omfg...
-------------------------------------------------------
"Největší úder tomu dala jedna malá strana, která je nám jinak názorově velmi blízká, ale která se v žádném případě připojit nechtěla. Byla to strana Svobodných občanů Petra Macha. To, že se nebyl ochoten přidat, byla zásadní trhlina v pokusu takovéto širší seskupení udělat," řekl tehdy Klaus.

:-)))
o 22.05.2014, 13:58 | kozlustechnykus
Svobodni zase potopili Klause, nebo je to jeste k predchozim volbam? :-D
o 22.05.2014, 14:09 | Mr.Scully
ODS nemá Svobodné ráda, protože pochopitelně jim bere voliče. Půlka lidí ve Svobodných jsou bývalí příznivci ODS a/nebo Klause, kterým přetekl pohár trpělivosti a nechtěli tolerovat mafiány mezi čelnými představiteli ODS v krajích, jejich nepravicovou politiku nebo třeba Klausovu amnestii či jeho příklon k Rusku. Programově je tam velká blízkost, lidsky ne.
o 22.05.2014, 14:33 | Pavel 528
Scully to sepsal presne,jsem jeden z nich...o)
o 22.05.2014, 14:55 | HIGHTOWER
dnes od 21:00 na ČT1, ČT24...
o 26.05.2014, 10:33 | nome | Upraveno: 2014-05-26 10:34:10
Tak se to nakonec povedlo a přez 5% se dostali :-)
o 26.05.2014, 10:36 | Mr.Scully
Za mě spokojenost. Svobodní tam jsou, Japonec se tam nedostal... co chtít víc.
o 26.05.2014, 10:47 | Pavel 528
Jj nakonec se povedloa i muj hlas pomohl..o)Uvidime,jak to pujde pri dalsich volbach....
o 26.05.2014, 12:25 | HIGHTOWER
jo a kdyby svobodné před volbami do poslanecké sněmovny neignorovali všichni, dostali by se i tam... tak snad se to udrží a postupně se dostanou i v ČR přímo do politiky...
o 26.05.2014, 14:31 | CervinVega
take spokojenost .-)
o 26.05.2014, 18:34 | kozlustechnykus
[ Link ]
Kdepak, se SSO se dal uz nepocita :-D
o 26.05.2014, 22:58 | Mr.Scully
No a že ty průzkumy jsou vždycky tak přesný :-) Někdy mi přijde, že jsou dělaný spíš na zakázku, aby nasměrovaly voliče žádoucím směrem.
o 27.05.2014, 09:05 | kozlustechnykus
Jo, zalezi kdo plati a tady nemusime moc hadat. Ten pruzkum je o to zajimavejsi, ze hned nad tim jsou vysledky poslednich voleb :) 33% v pruzkumu a 16% obdrzeno v patek a sobotu:)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3587 sekund.